İstanbul | Anadolu Yakası’nın En İyi Kahvaltı Mekanları

39454

Anadolu Yakası’ndaki kahvaltı mekanları listelerimiz içinden en iyilerini seçtik: bu mekanlarda kahvaltı edip de memnun kalmamanız çok da mümkün değil. Dikkat, fiyatlar da  yerine göre aynı oranda yükselebilir!

1Suadiye: Beyaz Fırın & Brasserie

Beyaz Fırın bir ekol. Son derece zengin kahvaltı seçenekleri var, “granola”dan “eggs benedict”e, Türk işi serpme kahvaltıdan pastaya yok yok. Haftasonları kalabalık dolayısıyla biraz yoğun olur da servis aksarsa fazla takılmayın, herşey çok lezzetli.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu’nun en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

2Kalamış: Divan Brasserie

Pazar günleri 15:00’a kadar açık büfe brunch servisi bulunuyor. Geçin karşısına teknelerin, yaslanın arkanıza. Kahvaltı bahane, manzara şahane 😉

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Fenerbahçe – Kalamış’ın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

3Moda: Naga Putrika

Naga Putrika, Hintçe’de “dağın kızı” anlamına geliyor. Küçük, biraz yokuş ama haftasonu kahvaltısı için mükemmel! Farklı yörelere özgü farklı kahvaltılar servis ediliyor. Karadeniz’in mıhlamasını, Ege’nin pişisini, farklı yörelerden doğal malzemelerle hazırlanmış tatları kahvaltı servis eden Naga Putrika’da deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Moda – Kadıköy’ün en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

4Acıbadem: Ceviz Ağacı

Acıbadem’in tartışmasız en popüler kahvaltı mekanı. İçerisi oldukça geniş, Pazar günleri öğlen 14:00’a kadar devam eden açık büfe kahvaltısı da oldukça zengin. Açık büfe için gelecekseniz bir gün öncesinden mutlaka rezervasyon yapın ya da erkenden gidin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası:Acıbadem – Koşuyolu’nun en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

5Kuzguncuk: Bridge Restaurant

Nakkaştepe’den İstanbul’a bakarken bir an önce pazar olsun da yeniden açık büfe kahvaltıya gelelim diyeceksiniz. Çocuklu aileler için mükemmel.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Üsküdar – Salacak – Kuzguncuk’un en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

6Çengelköy: Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Çengelköy deyince ilk akla gelen mekanlardan biri Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi. Oldukça salaş ve uygun fiyatlı. Bu yüzden de yer bulması zor. Ama şanslıysanız ve doğru zamanda kendinize oturacak güzel bir masa bulduysanız, keyfinize değecek olmaz. Üstelik dışarıdan getireceğiniz simit, börek ve kahvaltılıklarınızı da burada tüketebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Beylerbeyi – Çengelköy – Kandilli’nin en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

7Anadolu Hisarı: Big Chefs

Göksu Deresi’nin Boğaz’a kavuştuğu noktada kendi kahvaltınızı kendiniz yaratın. Deniz kenarı masalardan birini kapmak istiyorsanız haftasonları rezervasyon yapmayı ya da erkenden damlamayı unutmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Anadolu Hisarı – Kanlıca – Beykoz’un en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

8Polonezköy: Leonardo Restaurant

Leonardo, Polonezköy’ün en bilinen, en eski mekanlarından biri. Yeşillikler içinde gün boyu barbekülü brunch için gelin. Ancak önceden rezervasyon yaptırın ve fiyatı da öğrenin – keza listedeki diğer kahvaltı mekanlarında kıyasla burası biraz tuzlu.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Anadolu Kavağı – Riva – Polonezköy’ün en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

9Şile: Massha & Şile Balıkçısı

Yanlış okumadınız, burası bir balıkçı. Ama kahvaltı servisi de var. Hem de ne kahvaltı – limana karşı sahile vuran dalgalar kulaklarınızı okşarken manzarada boğulmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Şile – Ağva’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

10Ataşehir: Maide Doğal Lezzetler Dükkanı

Doğal ve lezzetli ürünleri sağlıklı bir kahvaltıya şahane bir sunumla koyun. Burası Maide Doğal Lezzetler Dükkanı. Hızınızı alamazsanız yediklerinizin bir kısmını satın alıp evde de devam edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Ataşehir – Kozyatağı’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

11Kısıklı: Şazeli

Şazeli’ye geldiğinizde bir kaç şeyden neredeyse 100% emin olabilirsiniz: 1) Hunharca yemek yiyeceksiniz. 2) Ağaçların altında doğayla başbaşa olacaksınız ve çocuklarınız da parkta çok eğlenecek. 3) Kahveniz bol köpüklü olacak. 4) Arzu ederseniz kahvaltıdan sonra nargileyle keyif yapmaya devam edebileceksiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Çamlıca – Kısıklı – Altunizade’nin en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

12Maltepe: Safranbolu Fırını Pastanesi

Serpme kahvaltınızı ısmarladınız. Asıl soru: yanında ne yiyeceksiniz? Boşnak böreği mi, zeytinyağlı sarma mı, gözleme mi yoksa poğaçalar simitler mi? Soru önemli. Çünkü eskaza hızınızı alamayıp pasta ve tatlılara doğru iştahınız kayabilir, o zaman da midede ona göre yer bırakmak lazım.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Maltepe’nin en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

13Pendik: Gaziantep Gazi Burma

Şahane bir su böreği, antep peyniri, kırma zeytin yanında bal-kaymak-fıstık! Üstüne de yeriniz kalırsa baklavayla cila atarsınız.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Pendik’in en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.