İstanbul | Avrupa Yakası’nın En Güzel Parkları

2482

İstanbul’un yoğun karmaşasından sıkıldınız mı? Kaçacak bir yerler mi arıyorsunuz? Günün her saati kendinizi yeşillikler içinde bulabileceğiniz, ister ailenizle ister arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebileceğiniz Avrupa Yakasının en iyi parklarını sizin için listeledik.

Anadolu Yakası'nın en güzel parkları için tıklayın.
Anadolu Yakası’nın en güzel parkları için tıklayın.

6MAÇKA DEMOKRASİ PARKI

macka-demokrasi-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva-2

Maçka Demokrasi Parkı, oyun alanları, havuzları ve mekanları ile İstanbul da olduğunuzu unutturacak kadar güzel ve huzurlu. Günün her saati spor yapan insanlara rastlamak mümkün. Ayrıca günbatımında ve karlı havalarda birçok fotoğrafçı ile karşılaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5BEBEK PARKI

bebek-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva-3

Sabahları boğaza nazır spor yapabileceğiniz ender parklarımızdan olan Bebek Parkı, aileler için de çok ideal çocuklar için kocaman oyun alanları var. Ayrıca yaz ve kış aylarında parkta yapılan festivallere gitmeyi sakın unutmayın!

Detaylı bilgi için tıklayın.

4TAKSİM GEZİ PARKI

taksim-gezi-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva-2

İstanbullular için ayrı bir öneme sahip olan Gezi Parkı, İstanbul’un göbeğinde eşsiz bir oksijen deposu olarak sizi bekliyor. Yeşili ve süs havuzları ile her yaştan insanın bulunduğu parkın manevi havası, yaşayabilenler için ayrı keyif veriyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

3GÜLHANE PARKI

gulhane-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva5

Topkapı Sarayı ve Sarayburnu arasında yer alan Gülhane Parkı, huzur veren laleleri, manzarası, tarihi yapısı ile sizi karşılıyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2YILDIZ PARKI

yildiz-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva-1

Yıldız Parkı, diğer adıyla Yıldız Korusu yeşili ile birlikte içinde büyük bir tarihe ev sahipliği yapıyor. Palanga Caddesi, diğeri de Çırağan Caddesi üzerinde olmak üzere iki ayrı kapısı olan Yıldız Parkı’nın içinde Malta Köşkü ve Çadır Köşkü adı altında iki tane restaurant olarak işletilen köşk vardır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

1ULUS PARKI

ulus-parki-istanbul-avrupa-yakasi-parklari-budaviva

İstanbul Boğazı’na yukarıdan baktığı için eşsiz bir manzaraya sahip olan Ulus Parkı içerisinde halka açık alanların dışında içeride bulunan özel restoranları da tercih edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.