İstanbul | Çocuklu Ailelerin Gidebileceği 7 Eğlenceli Etkinlik Mekanı

30722

Hafta sonu geldi çattı ve çocuklara söz verdiniz: ama onları AVM’ye de parka da götürmek istemiyorsunuz. Bu aralar güzel bir çocuk filmi de yok. O zaman listemize bir göz atın: ister çekirdek aileyle, ister geniş aileyle gidebileceğiniz bu cazibe merkezleri her çocuğun en az 1 kere görmesi gereken türden!

Retro Kafalarda İstanbul Müzeleri için tıklayın.
Çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz “Retro Kafalarda İstanbul Müzeleri” için tıklayın.

1Miniatürk

Çocuklarla tatil zor olsa da, genel kültür sahibi olmaları için onları Anadolu’da şehir şehir gezdirmeye gerek yok. İstanbul’un Anadolu’nun ve hatta yurtdışındaki önemli Türk-İslam eserlerini açık havada bir gün içerisinde görebilecekleri Miniatürk’ün en güzel yanı her şeyin çocukların boylarında olması!

Detaylı bilgi için tıklayın.

2İstanbul Sealife Aquarium

Eskiden Turquazoo olarak bildiğimiz Bayrampaşa Forum Istanbul’daki akvaryumda 15 binden fazla deniz canlısı bulunuyor. Dalgıç şovları, sualtı tüneli ve dokunma havuzlarının da bulunduğu akvaryumda (korkmuyorsanız) köpekbalıklarla da dalabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve bilet almak için tıklayın.

3İstanbul Akvaryum

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu, eğlenceli ve öğretici bir hafta sonu için sizi bekliyor. İstanbul Akvaryum’da 5D sinema, balık besleme, köpekbalıkları ile dalış gibi bir dünya etkinlik de var.

Detaylı bilgi için tıklayın.

4Aqua Club Dolphin

Kendini Türkiye’nin en büyük aquaparkı olarak tanıtan bu tesis gerçekten de çok büyük. Havuzlar, kaydıraklar, kar partileri, konserler, düğün ve etkinlik organizasyonları…

Detaylı bilgi için tıklayın.

5İstanbul Oyuncak Müzesi

Şair Sunay Akın’ın 20 yılda 40’tan fazla ülkedeki antikacılardan ve açık artırmalardan topladığı oyuncaklar eski bir İstanbul köşkünde sergileniyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6Kidzania

Kidzania, 4-14 yaş aralığındaki çocuklara özel bir çocuk cumhuriyeti. İçeride, sokaklarıyla, kaldırım ve otobüsleriyle gerçek dünyanın çocuklara uyarlanmış bir versiyonu var.

Detaylı bilgi için buraya, online bilet almak için buraya tıklayın.

7Vialand

650 milyon dolarlık bir yatırımla kurulan Türkiye’nin ilk tema parkı Vialand, 3 saniyede 110 km hıza çıkan roller coaster “Nefeskesen” ve İstanbul’un fethini insansı robotlarla canlandıran “Fatih’in Rüyası” da dahil olmak üzere 30 üniteden oluşuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.