İstanbul’un En İyi Meze Mekanları

10128

Dünya’nın neresine giderseniz gidin sofraları zengileştirmek için olsun, iştah açmak için olsun, özellikle alkol barındıran masalarda muhabbetin yanında atıştırmalık meze çeşitlerini bulabilirsiniz.

Lakin Akdeniz, Ortadoğu ve Türk mutfağında mezelerin yeri çok başkadır. İçki sofralarını bizde bol mezeyle süslemek adettendir. Hele ki çilingir sofrası deyince akan sular durur! Dursun akan sular, sürsün muhabbetler… İşte İstanbul’un en lezzetli mezelerinin sohbetlere konuk olduğu mekanlar;

7JASH İSTANBUL

jash_istanbul_cihangir_ermeni_turk_mutfagi_restaurant_mekan_kav_decoration-dekorasyon_masa_table-budaviva

“Jash”, Ermenice’de “aş” anlamına geliyor ve yemekler de daha çok Ermeni usulü. Fakat menüleri o kadar geniş ki Osmanlı Mutfağından, vegan yemeklerine kadar uzanıyor. Lezzetli mezelerden ana yemeklere midenizde yer kalmayacak mekanlardan.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6TAPASUMA

tapasuma-restoran-yemek-mekan-gece-cengelkoy-istanbul-budaviva

İstanbul Boğazına karşı şarabınızı yudumlarken güzel bir Tapas deneyimi yaşamak isterseniz Sumahan on the Water Hotel’in içinde bulunan Tapasuma’ya mutlaka uğrayın!

Detaylı bilgi için tıklayın.

5CUNDA BALIK RESTAURANT – BOSTANCI

cunda_balik_retaurant_istanbul_anadolu_yakasi_fish_seafood_plate_meze_starter-budaviva-4

Sahibi Özgür Bey işine çok özen gösteren titiz ve yıllardır bu meslekte olan biri, hal böyle olunca her şey profesyonel, çalışanlar memnun.

Detaylı bilgi için tıklayın.

4MİSİNA BALIK RESTAURANT

misina_balik_feneryolu_fenerbahce_fish_foodporn_istiridye_istanbul_places_restorans_restaurants_garden-budaviva

Levrek marinesi, ızgara ahtapotu ve daha pek çok mezesi ile şahsına münhasır bir lezzete sahip bu balık restoranı. Anadolu Yakası’nda lezzeti yakalayabileceğiniz yerler arasında.

Detaylı bilgi için tıklayın.

3ALİ BABA RESTORAN – BÜYÜKADA

ali_baba_buyukada_istanbul_places_en_iyi_balık_restoran_restaurant_fish_eat_avrupa_yakasi-2

Büyükada’ya Bostancı’dan vapurla geçip biraz gezinip temiz hava solumak ve devamında manzaraya karşı bir kahve içmek muhteşem bir akşamüstü programı oluyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2CUNDALI AYVALIK BALIKÇISI

SONY DSC

14 yıl Cunda Adası’nda hizmet verdikten sonra son 10 yıldır da İstanbul’da devam etmekteler. Üstelik aynı çalışan kadrosu ve aynı ustayla…

Detaylı bilgi için tıklayın.

1DEMETİ MEYHANE

demeti-meyhane-gece-yemek-mekan-meze-taksim-asmalimescit-istanbul-budaviva-4

Mezeleri guzel, müzikler ortama ayrı bir hava katıyor. Duvarlardaki resimler ortama nostaljik bir hava katıyor ve keyifli bir manzaranız var.

Detaylı bilgi için tıklayın.