Okullar açılıyor: İstanbul’da kırtasiye alışverişi için nereye gitmeli?

6947

Öğrencisinden, öğretmenine; sanatçısından, meraklısına… herkese rehber olması umuduyla, kırtasiye alışverişi için gidebileceğiniz dükkanlar listemiz hazır!

15 günlük gecikmeyle de olsa yaz tatili bitecek ve 2015-2016 eğitim-öğretim yılı resmi olarak 28 Eylül’de başlayacak. Koca bir yaz tatilini ardında bırakmak, öğrenciler için hem biraz hüzün hem de heyecan verici bir durum aslında. Kendi ilkokul zamanlarımı hatırlıyorum da, en güzeli de Eylül ayı yaklaşırken yapılan kırtasiye alışverişiydi. Yepyeni kokan defterler, mis kokulu silgiler, tabi bir de yeni çanta… Hepsi güzel, hepsi değerliydi. Hele bir de ev gelip gıcır gıcır kaplanan kitaplara özenle etiket yapıştırmak, üzerine de bir üst sınıfını gururla yazmak.

Kırtasiye alışverişi çoğumuz için çocukluğumuzu hatırlatıyor ve her daim mutluluk veriyor. Bu zevki yetişkinliğine de taşımış, rengarenk defter-kalem meraklısı arkadaşlarım var benim. Velhasıl, fikrimce kırtasiye yabana atılır bir konu değildir. Kaliteli ürünü uygun fiyata bulmak da biraz maharet ister. İşte kırtasiye sevgimizden yola çıkarak, eylül ayında kabaran masraf listesini biraz olsun hafifletmek ve fikir vermesi amacıyla bir kırtasiyeciler listesi yapalım istedik.

7Kısmet Kırtasiye

Cağaloğlu’nun eskilerinden. Ürün gamı oldukça geniş ve toptan fiyatına perakende alışveriş imkanı sunuyor. Kalem, defterden tutun da, elektronik ürünler, hatta ofis temizlik ürünleri bile bulunuyor.

Adres: Ankara Cd. No:21 Sirkeci-Cağaloğlu -İSTANBUL
P.K. : 34112
Tel: 0212 522 60 38

6NT Mağazaları

Bir Kırtasiye zinciri, Bakırköy’den, Fatih’e; Kadıköy’den, Avcılar’a kadar bir çok şubesi bulunuyor. Ders kitaplarının yanı sıra ozalit hizmeti de veriyor.

Adres: Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No:2/B Bakırköy / İstanbul
Tel: 212 571 03 88

5CarrefourSA

CarrefourSA‘dan kırtasiye almamış olanımız var mı? Eylül ayı ile renklenen standları arasında kendinizi kaybedebilir, piyasaya göre ekonomik fiyatlarından mutlu olabilirsiniz.

Adres: İçerenköy Mah.Çayır Caddesi. No:1/133 Bina Adı: Carrefour Avm İstanbul
Tel: 0216 655 71 00

4Nezih Kırtasiye

Bağdat Caddesi ve Kadıköy’deki şubeleri vazgeçilmezlerimiz arasında olsa da, kalite ve bol çeşit denince aklımıza ilk gelen mağazalardan olan Nezih, artık Göktürk, Akmerkez, Akbatı gibi daha bir çok lokasyonda bizimle.

Adres: Mühürdar Cad. No:60 Kadıköy-İstanbul
Tel: 0216 450 10 10

3Barker

barker-kirtasiye-goztepe
Foto: http://bagdatmagazin.com

1995’den bu yana Anadolu Yakası’nın en bilinen adreslerinden biri. Göztepe’deki şubesinde yıllardır aynı kalite ve ürün çeşidiyle hizmet veriyor.

Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. 73/A Göztepe/İSTANBUL
Tel: 0 216 363 32 00

2Panel Kırtasiye

Kozyatağı İnönü Caddesi’ndeki Panel Kırtasiye, civardaki öğrencilerin ve velilerin ilk tercihi. Kırtasiyenin yanı sıra oyuncak ve spor malzemeleri de oldukça çeşitli

Adres: İnönü Caddesi No: 15 / 1-2 Sahrayıcedid Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 355 72 42

1Üç-Er Kırtasiye

1980’den bu yana Eminönü’nde hem okul ve okul öncesi malzemeler, hem de sanatsal ürün çeşitliliği konusunda bilinen bir adres. Fiyatları piyasaya göre uygun denebilir.

Adres: Sabuncu Han Caddesi Sabuncu Han içi No: 23/5 Eminönü- İstanbul
Tel: 0212 512 76 14