İstanbul | Anadolu Yakası’nın En İyi Kebapçıları

5885

Acıkınca kafamız kebapçılara gider. ‘Ama hangi kebapçılara gider? ‘ adlı büyük sorununuza çare bu listede. Anadolu Yakası’nda kafanız işte bu kebapçılara gidebilir.

Avrupa Yakası'nın en iyi kebapçıları için tıklayın.
Avrupa Yakası’nın en iyi kebapçıları için tıklayın.

5Dürümcü Emmi, Kadıköy

Beyran denince akla gelen ilk yer Dürümcü Emmi. Sabah saat 6 sularında dahi oturmak için sıra beklediğimiz ama yine de gitmekten vazgeçemediğimiz yegane mekan. Alkollü gecelerin kaçınılmaz sonu.

Beyran’ı başta olmak üzere kebap çeşitlerinin de hakkını veriyorlar. Genelde kalabalık olduğundan çorba dışındaki lezzetler için biraz bekleyebilirsiniz. Ama bu bizi hiç bir zaman yıldırmadı, yıldıramaz. Dürümcü Emmi’nin askerleriyiz. 🙂

Adres: Osmanağa Mah. Mahmut Baba Cad. No:11 (Kadıköy İtfaiyesi Karşısı), 34710

Telefon: +90 (0216) 348 1886

4Adanalı Şenol Kolcuoğlu, Küçükyalı

Muazzez Ersoy’un da ortağı olduğu Adanalı Şenol Kolcuoğlu restoran, kendini metrelik kebabın üstadı olarak tanımlıyor. Sahil yolu üzerinde bulunması sebebiyle adalar manzarası eşliğinde bir akşam yemeği gerçekten güzel oluyor.

Kalabalık gruplar için de uygun, geniş bir ortamda hizmet veriyor. Kebap denince akla gelen ilk yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Adres: Küçükyalı Sahil yolu Çınar Mah. Turgut Özal Bulvarı No:75 Küçükyalı Maltepe /İSTANBUL // Telefon: +90 (216) 489 3434

3Günaydın Kebap Restaurant, Suadiye

Kebap denince akla ilk gelen kebapçı zincirlerinden biri daha Günaydın Kebap.

İstanbul’da bir çok şubesi var. Kalite standartları malum.

 

Adres: Suadiye Mahallesi, Kazım Özalp Sokak, No 58/A, Kadıköy, İstanbul // Telefon: 0216 4179209

2Nakkaş Kebap, Üsküdar

İstanbul’un en güzel tepelerinden birinde yer alan Nakkaş Kebap, kendi bahçelerinde ürettikleri sebzeleri kullanıyor. Organik ürünlere önem veriyor olmaları nedeniyle olsa gerek, en lezzetli kebapları bulmanızı sağlıyorlar.

Sabah kahvaltısından iş yemeğine kadar tüm yemek organizasyonlarınız için de hizmet verebiliyorlar.

Adres: Gümüşyolu Cad. Eski Taş Ocağı Sokak No:27
Nakkaştepe İstanbul // Telefon: +90 (216) 495 65 15

1Develi Kebap, Kalamış

İngiltere’nin The Observer gazetesi tarafından dünyadaki “En iyi 100 lokanta” listesinde yer alan Develi, Antep mutfağının en güzel örneklerini sunuyor. Zengin kebap ve meze çeşitleriyle harika bir yemek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir mekan.

Adres: Münir Nurettin Selçuk Cad. Kalamış Yat Limanı, Kadıköy/İstanbul // Telefon: +90 (216) 418 94 00