İstanbul | Avrupa Yakası’nın En İyi Kebapçıları

3903

Milli kültürümüzü belirgin hale getiren kebaplarımız daima aslına sahip çıkılarak yapılmalı, öyle değil mi? İşte bu listede Avrupa Yakasının en leziz ve doğru şekilde yapılan kebaplarını nerede bulabileceğinizi derledim.

Anadolu Yakası'nın en iyi kebapçıları için tıklayın.
Anadolu Yakası’nın en iyi kebapçıları için tıklayın.

5Peymane, Asmalımescit

Tam anlamıyla modern ocakbaşı olan Peymane, Tomtom’dan sonra Şişhane’ye yeni bir şube açmış. Etlerin Trakya’dan özenle seçildiği Peymane’de, klasik ocakbaşı menüsü bulunuyor. Peymane kebabı gibi özel tatları da barındıran menüdeki ürünlerde, nar ekşisinden peynire, tuzlu yoğurttan Antakya kabak tatlısına kadar birçok ürün Antakya’dan alınıyor.

Tarihi eser olan ve aslına uygun restore edilen 5 katta hizmet veriyor Peymane. Bu muhteşem atmosferde bir akşam mutlaka kebap yemenin tadını çıkarmalısınız.

Adres: Tomtom Mh, Boğazkesen Cad. No:65/1 Tophane, Beyoğlu, İstanbul // Telefon: +90 (212) 244 09 55

4Nezih Kebap, Rumelihisarı

Boğaz’a karşı, en doğal ürünlerden hazırlanan kebapları yemek için Nezih Kebap’ta yerinizi ayırtmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Burda her şey doğal; domatesler dalından koptuğu gibi Nezih’in mutfağında yer alıyor ve 40 çeşit kebap ve 100 çeşit yemekten oluşan menüsünde yerini buluyor.

Adres: Yahya Kemal Cad. No:24 Rumelihisarı – İstanbul // Telefon: +90 (212) 265 74 55

3Adanua, Levent

Kebap severlerin mutlaka keşfetmesi gereken Adanua adından da anlaşılacağı üzere Adana mutfağının kebap ve mezeleriyle dikkatimizi çekiyor. Kebap, et, meze, bol salata çeşidi ve tatlılarının yanı sıra balık ve çiğ et sevmeyenler için ‘Adanua suşi’ diye bir de spesiyali mevcut.

Adres: Çalıkuşu Sokak No:1 Levent Mahallesi, 34330 İstanbul // Telefon: +90 (212) 280 01 02

2Ciğeristan, Fatih

Adının Ciğeristan olduğuna bakmayın, yalnızca bir ciğerci değil burası. Adana-Urfa kebabı ve şişiyle de ünlü.

Samimi ve profesyonel bir ekiple çalışan Ciğeristan keşfedilmesi gereken kebapçılardan yalnızca bir tanesi.

Adres: İskenderpaşa Mah. Simitçi Şakir Sok. No: 16 Aksaray Fatih (Aksaray Metro İstasyonu Yanı), 34200 İstanbul // Telefon: +90 (212) 521 77 00

1Kaşıbeyaz, Florya

Antep yöresinden lezzetler sunan Kaşıbeyaz, büyük bir restoran zinciri. Florya Kaşıbeyaz hem yemekleri hem de kahvaltısıyla dikkat çeken bir mekan.

Menüsünde Antep’in yöresel tatları ve kebapları dikkat çekiyor. Ali Nazik, Fıstıklı Kebap, Sarımsak Kebabı, Soğan Kebabı ve Abugannuş iddialı kebap çeşitlerinden sayılıyor.

Adres: Florya (Şenlikköy, Çatal Sokak No:19) / İstanbul // Telefon: 444 1 040