Bodrum | 2015 yazının en iyi YE-Dİ restoranı

1787

Sizler için YE-Dİm, sizler için yazdım! İşte size 2015 yazının en iyileri!

7İki Sandal, Torba 

Torba’nın bence ve herkesçe en en en iyisi @ikisandal balıkta iskelenin üzerinde iki sandal restorandayım??????

Menüleri, meze ve ara sıcak ağırlıklı işletmede masamıza gelen 16 çeşit mezenin hangi birini anlatayım ki✈️??Uçuyorum, uçuyor?Mezelerin çoğu deniz suyunda haşlama yöntemi ile pişerken, ustanın ve ortakların vizyonu, bilgi birikimleri, Galatasaray Lisesi mezunu kişilikleri ile yemekler daha da bir mezzetli???Torba’ya gelin, Sina hotelin karşı iskelesindeki @ikisandal balıkta güzel şeyler yiyin, için ve güzelleşin??

Ne yaparsan yap, Aşk ile yap!

6Edesia Restaurant, Türkbükü 

Bodrum’a gelir gelmez, soluğu Türkbükü @edesiarestaurant‘ta aldım çünkü; genç ve başarılı chef & işletmeci @meldatuna nam-i diğer Edesia A.K.A yemek tanrıçası leziz işler çıkarmıştır diye düşündüm?✌️?

Yanılmamışım! Avokado yatağında sotelenmiş kremalı yengeç ve istakoz şeritlerine bayıldım ve YE-DİM???
Yemek bilgilerini hayal gücü ile birleştiren @meldatuna uzakdoğu esintileri kattığı menüsünde yine sınırları zorlamış???Sağlıklı ürünlerin ön planda olduğu mekan kışın da İstanbul’daymış takipte kalın!

5Kuumsal Balık, Türkbükü 

Üstadlar @ersinszr ve @gunericivaoglu ile Kuum Hotel’in plajının yanında henüz iki hafta önce açılan deniz mahsülleri restoranı @kuumsalbalik‘ta tadımda değil yutumdayız?????

Ersin abi kendi tecrübelerini yansıttığı mekanda; önce lezzet sonra güzel müzik ve ambiyansı öyle iyi oturtmuş ki, yemiyor, yutuyorum????Mezeler fenaaaaa taaaaaa Gümüşlük’e gitmenize hiçte gerek yok bence?Neyse No:10 Rakımız eşliğinde önce tereyağında karides sonra ızgara ahtapotumuz da gelebilir @gunericivaoglu Ellerine, emeklerine, beynine, vizyonuna sağlık @ersinszr

4Atılay Balık, Türkbükü 

Güzel mezeler önümde, dostum ve işler & projeler arkadaşım @batuhanpiatti yanımdaysa, seviyorsan gel ye bence @atilaybalikrestaurant ???

Atılay abi ve enerji dolu oğlu Oğulcan bize nefis mezeler ve ara sıcaklar yağdırırken, @batuhanpiatti ile “ohaaa, yuhaa, bunlar baya lezzetliymiş, gerçekten ne oluyor, biz neredeyiz, Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, nasıl iyi pişirmişler, abi işte iyi ürün, uzun zamandır böyle şeyler yemedik di mi” söylemleri eşliğinde harika bir yemekteyiz.

3El Vino Hotel, Bodrum 

Bodrum’da artık son akşamım olunca yeni yer keşfine de bir dur demek istedim? @elvinohotelbodrum‘un yetenekli şefi İsmail Çırpan “abi güneşi iyi bir şarap ve kalamar ızgarayla batır” dediği için son kez deniz mahsüllü bir tabağı kabul edip kendisinden et et et et @@@@ istedim????Birazdan neler gelecek merak içerisindeyim???

2Bella Sombra, Türkbükü 

Türkbükü’nün huzurlu, cool ve en yenisi @bellasombrahotel‘in restoranı La Vita E Bella’da (adını da ben güzelce sallayarak koydum şuan) tadımdayım???

Hotelin sahibesi, gülen yüzü ve mutfak şefinin en büyük yol göstericisi @sebnemercntrk, başlangıç olarak karides avokado, kırmızı soğanlı kalamar dolma, süzme yoğurtlu mücver üçlemesi ile geceye çok güzel başlamamı sağladı???????? YE-RİM

1Kabuk, Yalıkavak 

İstakoz feat. cherry domates, arpacık soğanı, kum midyeleri, köz sarımsak via tagliatelle @kabukyalikavak desem herkesin ağzı sulanır mı???? Biz uçtuk resmen @batuhanpiatti ?✈️?@kabukyalikavak mutfak olarak; Güney İtalya & Fransa, ambiyans olarak Capri adası hissiyatı ile önce damağımıza sonra da gözümüze hitap etti??? Gelin, yiyin, için, afrodizyak etkisini siz de hissedeceksiniz!