Cunda Adası, Ayvalık | 2015 yazının en iyi YE-Dİ restoranı

2190

Sizin için gezdim, sizin için yedim: işte Ayvalık Cunda Adası’ndaki top YE-Dİ yeme içme mekanı!

7Mesut Büfe 

Tostçular çarşısına gidip Mesut büfede leziz Ayvalık tostumu yemeden dönmem dedim, YE-RİM?????

 

6Taş Kahve

Taş kahvede çay-kahvenin yanı sıra dondurma ve atıştırmalıklar da bulunuyor.

5Uno Pizza

Resim: @toygar_v

Uno’da akşam üzeri drink’i alırken nefis bir pizza yiyebilir, güzel müzik dinleyebilirsiniz 😉 ???

4Cunda Fora 

Ekibim; iç pilav kaynanamdan, ateş kurgusu bacanaktan, doldurması ve soslaması baldızdan, servis etmesi eşimden diyen ve taş fırınım olmazsa böyle bir lezzet asla olmazdı diyen Yunus bey size biraz da lezzetin püf noktalarından bahsetmek istiyor???
@cundafora‘nın her yeri eşit derecede odunla kaplı taş fırınında, günlerce dinlenmiş 5 kg kaburgayı, özel iç pilav ve soslarla YE-Dİ saat boyunca fırınlayıp pişirmiş, ben BA-YIL-DIM!

3Cunda Mavi Hotel & Restaurant 

Cumartesi gecesi ateşi @cunda_mavi‘de ara sıcak ve mezeler ile başladı ve bitti? Keyifler yerindeydi!

2Bay Nihat

Yemeğe oturduk, mezeler gelmeye başladı. @baynihat1978 @baynihat Cunda’nın en lezzetli ve 37 yıllık markası bizi deniz mahsüllerine ve Tekirdağ No:10 rakıya doyurdu.

1Boncuk Restaurant

Resim: @eraykilic

Boncuk restoran 5 yıldır, yaz kış hizmet veren, kaliteli bir aile işletmesi.. Ürünleri çok leziz, servis kusursuz, fiyatlar gayet makul. Ben buranın methini çok duymuştum, gitmeden uğramak istedim ve BA-YIL-DIM??✌️?

Cunda limanda, sıra sıra ama hiç sıradan olmayan balıkçılardan biri olan Boncuk’a gelin, nazar boncuğunuzu takın, maşallah diyin, güzel yemekler yiyin, giderken onlara özel sabun hediyelerinden de almayı unutmayın??

Biz Tekirdağ No:10 Rakı ile beğendili ahtapot, midye salatası, kalamarın içinde karides-dil balığı-ahtapot üçlüsünden oluşan Boncuk bonfile, şarap soslu kum midyesi, lakerda, deniz mahsüllü beyti, kremalı kaşarlı kalamar’ı deneyimledik, artık sıra sizde YE-RİM???