İstanbul | Kaçış Oyunları Rehberi

2347

Kaçış oyunlarının sayısı git gide artıyor. Peki hangilerinin denenmesi şart? İşte İstanbul’daki en iyi kaçış oyunları karşınızda!

Bu sene hızla yayılan oyun evi çılgınlığını hala duymadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. İstanbul’da mutlaka yapılması gereken etkinlik evden kaçış oyunlarının temel mantığı zekânı kullanarak evlerde bulunan kilitli odaları açmak. Burada tek yapmanız gereken odalar içinde sizler için konulan ipuçlarını bulmanız.

7İpucu Evi

İpuçlarını takip ederek, şifreleri çözecek, başka bir deyişle bir saatliğine de olsa dedektif olma ruhunu iliklerinize kadar hissettirecek bir oyun. Kıvrak zeka ve sabır gerektiriyor. Bulmaca çözmeyi, akıl oyunlarını, gizemi ve heyecanı seviyorsanız tam size göre!
 
Adres: Osmanağa mah. Hasırcıbaşı cad. Hasırcı sok. No:5 Kadıköy // Telefon: +90 (216) 330 55 83 // Web Sayfası // Foursquare

6Anahtar Oda

“Kapağı kaldırdım ve duvara dayadım; ve sonra ruhumu korku ile dolduran bir şey gördüm. Kont orada yatıyordu…
Ağzı her zamankinden de kırmızıydı, dudaklarında taze kan damlaları vardı ve ağzının kenarlarından aşağı akıyor, çenesinden ve boynundan süzülüyordu.” diyerek oyunlarının içeriği hakkında ipucu veriyorlar.
 
Adres: Ihlamurdere Cad. Dizi Sok. 36/3 Türkali Mah. Beşiktaş, İstanbul // Telefon: +90 (537) 013 61 06 // Web Sayfası // Foursquare

 

5Numara13 Evden Kaçış Oyunu

“Numara13’e adım attığınız andan itibaren gerçek hayata dair her şey kapının dışında kalacak ve bambaşka bir zamana ait bu evin gizemini çözmeye çalışırken bulacaksınız kendinizi…”
 
Adres: Ebuziya cad. Şehit Nusret sok. No:16/6 Bakırköy/İstanbul Telefon: +90 (212) 931 44 13 // Web Sayfası // Foursquare

4Tuzak Oyunu

”Gözlerini açıyorsun. Hiç bilmediğin bir odada, daha önce görmediğin bir yerde kapana kısılmış durumdasın.Kurtulmak için çevrendeki ipuçlarını kullanıp kilitli kapıları açman gerekiyor.

Ama bunu yalnız başaramazsın.Tuzak’tan kurtulmak için arkadaşlarının bilgisine, yeteneğine ve takım oyununa muhtaçsın. Bir saatin var. Kaçabilecek misin?”
 
Adres: Osmanağa mah. Kırtasiyeci sok. Ankara İş Hanı Kat:1 Kadıköy Telefon: +90 (216) 336 11 00 // Web Sayfası // Foursquare

3Exitcalibur

”İsimsizlerin evinden kaçamayacaksın!!! Korkuna yenik düşmemek için çaba sarf edecek ama başaramayacaksın. Bu evde zekan yetersiz kalabilir. Ne sen ne arkadaşların ekip olmadan bu evden kaçamazsın. Sana sadece hayaletli bir ev hazırlamadım. Karşılaşacaklarına çok dikkat et ve onlarla sakın konuşma.”
 
Adres: Suadiye Mahallesi Halimağa Sokak Ulutaş Apartmanı No:18 B Blok Daire 1 Kadıköy Telefon: +90 (535) 743 90 34 // Web Sayfası // Foursquare

2İstrapped

“Kapı yavaşça kapanacak. Etrafında sadece kilitli kapılar ve seni bir sonraki ipucuna taşıyacak bulmacalar.. Kendini bir kitabın ya da bilgisayar oyununun kahramanı gibi hissedeceksin.. Bi de filmin. Filmin kahramanı gibi.. Cidden..”
 
Adres: Asmalı Mescit Cd. No:29 D:3 Telefon: +90 (212) 244 25 46 // Web Sayfası // Foursquare

1Kusursuz Kaçış

Halka Filminde Başrol Oyuncusu Sensin. Ekibinle Birlikte Bulmacaları Çöz Ve Bu Evden Kaç! Bu ev çok gizemli her an beklenmedik bir şey karşına çıkacak. Takımınla taktik strateji geliştirerek hünerlerini ortaya koy ve 1 saat içinde bu serüveni tamamlayarak o evden çık. Bunun için gereken şey hızlı karar verip, sürekli strateji geliştirmek. Kimi zaman umutsuzluğa kapılabilirsin fakat sakın pes etme. Ekibinle birlikte unutamayacağın bir serüven seni bekliyor. Bir saat içinde 7 bölümü tamamlayarak çıkışa kadar kusursuz gitmen gerekiyor.
 
Adres: Osmanağa mah. Kuşdili cad. Karadut sok. Karadut apt. No:30 Kat:3 Kadıköy
Telefon: +90 (216) 418 99 83 // Web Sayfası // Foursquare