İstanbul’a yakın 5 hafta sonu kaçamağı önerisi daha

3446

Sizlere geçen hafta İstanbul’a yakın ama şehir karmaşasından uzak ufak bir tatil tadında geçirmelik 5 tane yer önermiştik. Havalar iyice soğumadan hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz 5 yer daha önerelim dedik!

İstanbul’a yakın 5 haftasonu kaçamağı önerisi için tıklayın.

1Kilyos

Sıra sıra dizili Beach Clubları bu yaz da oldukça rağbet gördü. Yaz partilerini kaçırmış olsanız bile havalar iyice soğumadan denizin tadını çıkarabilirsiniz.

2Polonezköy

Polonezköy, yeşilliğin bin bir tonunun hakim olduğu doğası, kır restoranları, butik otelleriyle tam bir cennet…

Burada sessiz sakin bir hafta sonu kaçamağı yapabilir, Zofia Teyze’nin Hatıra Evi’nde eski fotoğraflara dalıp köyün tarihini öğrenebilirsiniz.

3Karaburun

İstanbul’a yaklaşık 25 km uzaklıkta, Karadeniz kıyısında 3. Havalimanı’na oldukça yakın bir bölgede. Avrupa yakasında Kilyos’tan sonra hali hazırda merkeze en yakın 2. plaj. Uçsuz bucaksız, harika kumsalı ve şirin balıkçı barınağı ile hafta sonunda dinlenmek ve denize girip güneşlenmek isteyen İstanbulluları özellikle yaz aylarında ağırlıyor.

4İğneada

Şöhreti büyük. Hakkında “Trakya’nın incisi” deniyor. Kırklareli’ne bağlı İğneada, denizi, gölleri, longoz ormanları ve saklı dereleriyle ününü hak ediyor. Bir hafta sonu İğneada Longoz Ormanları’na giderseniz kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. O yüzden su geçirmeyen botlarınızı giyin, rehberli turlardan birini seçin. Çünkü adını bile bilmediğiniz ağaçlar ve kuşlar sizi bekliyor.

5Yenimahalle – Acarlar Longozu – Taraklı Kasabası

Sakarya’nın Karasu ilçesindeki Yenimahalle, Acarlar Longozu ve Taraklı Kasabası, iki günlük bir bahar rotası. Yenimahalle, Sakarya’nın Karadeniz’e döküldüğü yerde, eski Türk filmlerinden fırlamış bir kasabayı andırıyor. Buradaki balık lokantalarını hafızaya kaydetmemek imkansız.