İstanbul | Kadıköy’de Waffle Aşerirsek Nereye Gidelim?

5783

Bir waffle delisi olduğum doğrudur, zamanımın çoğunu Kadıköy’de geçirdiğim de.. E ben de ikisini harmanayıp size Kadıköy’de nerelerde waffle yiyebileceğinizi listesini yapayım dedim.

Anadolu Yakası'nın en iyi dondurmacıları için tıklayın.
Anadolu Yakası’nın en iyi dondurmacıları için tıklayın.

5Majo Waffle

Kadıköy çarşıda yürürken yolun kenarında rahatlıkla görebileceğiniz küçük bir alanda yapıyorlar, arka taraflarındaysa oturabilmeniz için ufak bir alan var. Majoları oldukça lezzetli tabakta ve kap içerisinde yapıyorlar. Waffle’ı da var ama biraz minik. Bence gelmişken Majoyu tercih etmelisiniz!

Adres: Caferağa Mahallesi Mühürdar Caddesi No38 (Mühürdar Caddesi) Kadıköy

Telefon: +90 (545) 504 07 55

Foursquare Adresi İçin Tıklayın

4Cold Stone

Tam bir hayal kırıklığı! Gerçekten. Buranın dondurmasına diyeceğim yok, zaten dondurmasıyla ünlü. Dondurmanın yanında waffle da yapalım demişler ama yapmasalarmış daha iyi. Çünkü waffle oldukça minik ve üzerine sadece 3 malzeme seçebiliyorsunuz. Böyle saçmalık mı olur? Zaten bir dondurma üretiyorsun, bir de waffle; ikisini de adam gibi yapmak çok da zor bir şey olmamalı. Madem minicik yapıyosun, tüm malzemeleri koy da gönlümüzü kazan bari, batmazsın.

Adres: Caferağa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Neşet Ömer Sokak, No 1/134, Kadıköy

Telefon: +90 (216) 336 93 33

Web Sayfası İçin Tıklayın

3Leman Kültür

Arkadaşınızla buluştunuz, cafe ortamı istiyosunuz waffle ımı yiyip rahat rahat oturup muhabbetimi ediyim diyorsanız Leman Kültür oldukça uygun bir mekan. Aslında Leman Kültür’ün Nirvana tatlısı meşhur. Gelmişken onu da denemenizi tavsiye ederim.

Adres: Caferağa Mah. Neşet Ömer Sok. No:9/1 (Neşet Ömer Sokak No: 9/1), 34710Kadıköy

Telefon: +90 (216) 249 91 13

Web Sayfası İçin Tıklayın

2Chicken Last Stop

Kadıköy Sahildesiniz. Canınız bir anda waffle çekti ama kemal ustalara yürüyemeyecek kadar aşerdiniz diyelim. Chicken Last Stop’ın Belçika usülü waffle ı derdinize derman olabilir! Mekanın menüsü oldukça geniş, açsanız önce yemek yiyip arkasından waffle gömebilirsiniz!

Adres: Osmanağa Mahallesi, Yasa Caddesi, No 1, Kadıköy

Telefon: +90 (216) 450 07 72

Web Sayfası İçin Tıklayın

1Kemal Usta Waffle

Tartışmasız en iyisi. Zaten aramızda bilmeyen yoktur. Reklam falan yaptığım yok birçok farklı yerde denedim ama kemal ustadaki gibi olmuyor. Canınız waffle çektiğinde tam anlamıyla sizi tatmin ediyor. İstediğiniz kadar malzeme seçebiliyor olmamız da cabası! Çok karıştırıp mide fesatı da geçirmeyelim tabi. 🙂

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 180/B, Kadıköy

Telefon: +90 (216) 345 50 26

Web Sayfası İçin Tıklayın