Ankara | Mayıs ayında illa ki gitmek isteyeceğiniz 13 etkinlik

2219

Mayıs ayında Ankara’da düzenlenen etkinlikler ve sanatçılar biz İstanbulluların bile ağzını sulandıracak cinsten. Sizin için derledik efem: kaçırmayın diye.

120. Uluslararası Ankara Caz Festivali | 3 – 26 Mayıs

Sibel Köse, Önder Foçan, İlham Gencer, Aşkın Arsunan gibi isimlerin yanısıra Markus Stockhausen & Florian Weber, Yıldız İbrahimova, Karrin Allyson ve Ali Perret’i de dinleyebileceğiniz festival sağolsun, Mayıs ayı cazseverlere ilaç gibi gelecek.

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

2Meyhanedeyiz | 12 Mayıs Perşembe @Ziver Lokantası

Meyhanedesiniz, içiyorsunuz. Bir tarafta fasıl, bir tarafta Bey Baba’nın aşkı. Artwin Sahne Sanatları’nın interaktif oyunu çok farklı bir deneyim yaşatacak 🙂

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

3Riff Cohen Konseri | 12 Mayıs Perşembe @Jolly Joker 

“Dans Mon Quartier” ve “A Paris” ile aşık olduğumuz İsrailli müzisyen Riff Cohen, İbranice, Nubian ve Fransızca seslendirdiği albümünü seslendirmek üzere Ankara’da. Kaçırmayın!

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

4Kişisel Gelişim Zirvesi | 14 Mayıs Cumartesi @Demonti Otel

Yaşamartı’nın düzenlediği 6 saatlik eğlenceli bir etkinliğin sonunda isme özel İngilizce ve Türkçe 4 eğitim sertifikası verilecek. Nevşin Mengü, Ozanser Uğurlu ve Hakan Urgancı’nın vereceği eğitimlerle iletişim, stres yönetimi, pozitif yaşam becerileri, karizme etkisi ve motivasyon üzerine kendinizi geliştireceksiniz. Üstelik katılan herkese ücretsiz bilgisayar kursu, konser ve giriş biletleri ile çeşitli hediyeler de dağıtılacak. Daha ne olsun?!

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın. 

5Vodafone Freezone Festivali: Teoman – Duman – Selami Şahin | 14 Mayıs Cumartesi @Kentpark AVM

Vodafone Freezone Festivali’nin Teoman ve Duman’la birlikte çıktığı Türkiye turnesinin Ankara ayağında büyük usta Selami Şahin de sahne alacak. Üstelik Vodafone Freezone’lulara özel kampanya sayesinde 1 bilet alana 1 bilet bedava!

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın. 

6Haggard Konseri | 15 Mayıs Pazar @Jolly Joker

Haggard geliyor! Kalabalık geliyor, senfonik geliyor, metal geliyor, Jolly Joker’e geliyor! Duymayan kalmasın!

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

7Imany Konseri | 15 Mayıs Pazar @ODTÜ MD Vişnelik Sahnesi

“Don’t be so shy” parçasını canlı dinlemek isteyenlerin 15 Mayıs akşamı bir seçim yapması gerekecek. Haggard mı Imany mi? 😉

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

8Joshua Bell Konseri | 16 Mayıs Pazartesi @Congresium

Dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri kabul edilen Joshua Bell’i “Metrodaki Kemancı” olarak da hatırlayabilirsiniz. Hani elinde 3,5 milyon dolarlık kemanla Washington’da bir metroda çaldığı konserle 45 dakika içinde sadece 32 dolar toplayabilen ve bir gün önceki konser biletleri yüzlerce dolara satıldığı halde kimsenin metroda çalarken tanımadığı müzisyen. Ya siz, yanından geçip gidecek misiniz Joshua Bell Ankara’da çalarken? 😉

Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

9Ali İhsan Varol ile “Etimolojik Cahil Cesareti” Stand-Up Şov | 17 Mayıs Salı @Ankara Sanat Sahnesi

Etimolojik: yani kelimelerin kökenleriyle ilgili. Ali İhsan Varol 7 yıl boyunca devam ettiği “Kelime Oyunu” yarışmasıyla önce kalplerimizi kazandı, şimdi de öğrendiklerini sahneye taşıyor. “Cahil cesareti”yle sahneye koyduğu şovu (evet söyleyeceğim) “eğlendirirken öğretiyor.” 😛

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

10Dünya Müzikleri Atölyesi V: “Çingene Kültürü ve Müziği” | 20 Mayıs Cuma @MozartHaus Sanat ve Kültür Evi

Etkinlik çok değerli ama hemen söyleyelim: başlık olmamış. “Roma Kültürü” deselermiş sanki daha bir yakışırmış bence. Eren Ergül’ün sunumuyla tarihsel ve sosyolojik olarak Roma kültürü ve müziğinin inceleneceği, belgesel gösterimi ve Minör Zappa’nın canlı performansıyla sonlanacak bu atölyeyi kaçırmayın.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

11Bir Delinin Hatıra Defteri | 20-21 Mayıs Cuma ve Cumartesi @Şinasi Sahnesi

Gogol’ün dev eseri Bir Delinin Hatıra Defteri’ni ilk kez 1965 yılında sahneye koymuş Genco Erkal. Şimdi ise yeniden yorumladığı performansıyla 2 gün arka arkaya Ankaralılar için sahneliyor.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

12Siya Siyabend Konseri | 24 Mayıs Salı @IF Performance Hall

1994’te kurulmuş olsa da Fatih Akın’ın “Bir İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek” belgeselinden sonra Türkiye’nin belki de en meşhur sokak müziği grubu haline gelen Siya Siyabend’i canlı olarak dinlemek için gelin. Gelin ki hem Siya Siyabend’i, hem de sokak müziğini destekleyin.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

13Goran Bregovic Wedding & Funeral Band | 28 Mayıs Cumartesi @Next Level AVM

Aslında bu konser Ankara Caz Festivali kapsamında gerçekleşse de ücretsiz olduğu için ayrıca belirtelim dedik 😉 Goran Bregovic’i beleşe izleme şansını kaçırmazsınız herhalde!

Etkinlik detayları için tıklayın.