En Minyatür Bahçelerin ve En Şık Teraryumların 7 Adresi

3842

Yeni terfi alan arkadaşınıza çiçek yollamaktan sıkıldıysanız, evlilik teklifinizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ya da evinize alacağınız çiçekleri minimum bakım isteyenlerinden seçecekseniz doğru yerdesiniz. Aşağıdaki çiçekçileri bir inceleyin deriz, içlerinde tüm Türkiye’ye gönderim yapanları var 😉

7Terrarium House

Hem teraryumlar hem de minyatür bahçeler (bazen ikisini birden :P) yaratan Terrarium House, aynı zamanda teraryum ve sukülent workshopları da düzenliyor. Ama belki de en orijinal tarafı, kolye olarak boynunuzda taşıyabileceğiniz minik canlı dünyalar yaratıyor olmaları.

Adres: terrariumhouse.com

6Minyatür Bahçeler

Düşünsenize: minicik evler, önünde bir vosvos – bir de evin ışıkları yanıyor! Bonzai’nin yanısıra orkide ve aydınlatma kullandığı tasarımlarıyla Minyatür Bahçelerin çok özel bir tarzı var.

Adres: minyaturbahceler.com

5Botanic Home

Ağırlıklı olarak cam içinde teraryum aranjmanları yapan Botanic Home, İstanbul içine gönderim yapmakta. Galata’da ve Beşiktaş’ta satış noktaları bulunuyor ama internetten de tabii ki sipariş verebiliyorsunuz.

Adres: botanichome.com

Antika objelerin içine yerleştirdiği sükülentler, sade ve şık teraryumlar… Üstelik perabulvari.com’da açtığı geçici mağazası 4 gün daha indirimde! İstanbul içine gönderim yapıyor.

Adres: seraphine.gen.tr

3Do Design Office

Bursa merkezli bu tasarım ofisi promosyon çiçekler ve mini mini canlı bahçeler de yapıyor! Üstelik, öyle böyle değil – yeri geliyor tasarımlar saksıya sığmıyor, yeri geliyor polimer kilden Oreolar, smileyler yapıp saksılara koyuyorlar 🙂 Yukarıdaki Trevi Şelalesi nasıl mesela? 😉

Adres: dotasarimofisi.com

Çiçek ve Bahçe; insanları mutlu eden şirin, kişiye ve kurumlara özel tasarımlar yapıyor. Neredeyse bütün ürünlerini Türkiye çapında da gönderiyor. Sık sık atölye çalışmaları da düzenliyorlar, o yüzden mutlaka takipte kalın!

Adres: cicekvebahce.com

Norveç ve İsveç’ten gelen tasarımlar, özel olarak Paspas’ın bahçeleri için üretilmiş polimer kil aksesuarlar. Dünyanın en küçük canlı minyatür buketleri. New York Times başta olmak üzere, pek çok medya kuruluşunun ilgisini çeken bir marka. Mimar Emre Özberk, sektörün ilklerinden.

Adres: paspasinbahceleri.com