İstanbul | 3 dev gözlemde 23 Nisan’a özel düzenlenen bütün etkinlikler

2459

23 Nisan, yılda sadece 1 kez geliyor. Çocuğunuzun da kendini rutininin dışına çıkmaya, sadece çocuk olduğu için kutlama yapmaya, farklı bir şeyler deneyimlemeye hakkı var mı? Var. Uğraştık, hazırladık. Artık siz de kendinize ve çocuğunuza en uygun etkinliği seçer, gidersiniz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şimdiden hepimize kutlu olsun!

3Hafta boyunca çocuklara özel düzenlenen yemek atölyelerinin haddi hesabı yok.

21 Nisan, Perşembe saat 15:00 – 17:00 arası Kadıköy, EKS Mutfak Akademisi’nde pizza yapma atölyesi düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

 

 

le-cordon-bleu-istanbul-tatli-kurabiye-atolyesi-23nisan-cekmekoy-istanbul23 Nisan, Cumartesi günü saat 11:00 – 14:00 arası Çekmeköy, Le Cordon Bleu İstanbul’da kurabiye ve tatlı yapma atölyesi düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

 

 

wow-istanbul-hotel-soffa-mutfak-atolyesi-23nisan-atolye-cupcake-popcake-kurabiye23 Nisan, Cumartesi günü Yeşilköy, WOW İstanbul Hotel’in içinde bulunan Soffa Mutfak Atölyesi’nde saat 12:00’de 5-12 yaş çocukları için cupcake, pop-cake ve kurabiye yapma atölyesi düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

 

bostanci-istanbul-kitchen-creates-cikolatali-tatli-atolyesi-cocuk-23nisan23 Nisan, Cumartesi günü saat Bostancı, Kitchen Creates’te saat 15:00’te 9-12 yaş çocuklarına yönelik çikolatalı krep ve turta yapma atölyesi düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

 

kitchen-creates-bostanci-cocuk-23-nisan-atolye-cikolata-tatli-cheesecake23 Nisan, Cumartesi günü saat 11:00’de Bostancı, Kitchen Creates’te 5-8 yaş grubu çocuklarına yönelik bir çikolata partisi atölyesi düzenlenecek. Bir evebeynleriyle birlikte katılabilecekleri bu atölyede çocuklar mini çikolatalı cheesecake, çikolatalı kruvasan ve trüf yapmayı öğrenecekler. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

besiktas-istanbul-23-nisan-atolye-yemek-pizza-cupcake-d.ream-akademi23 Nisan saat 11:00’de Beşiktaş, d.ream Akademi’de 10-14 yaş çocuk ve gençlere yönelik bir “Mutfağı Keşfediyoruz!” atölyesi düzenlenecek. Atölyede çocuklar pizza yapımı ve çikolatalı cupcake yapmayı öğrenecekler. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

 

23-nisan-istanbul-usla-akademi-cupcake-atolye-tatli-yemek-cocuk23 Nisan saat 12:00’de Mecidiyeköy, Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi’nde 8-12 yaş çocuklarına yönelik bir cupcake atölyesi düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

 

2Çocuk tiyatrosuna her zaman gidersiniz ama bu interaktif etkinliklere her zaman gidemeyebilirsiniz!

London Times tarafından “Dünyanın En İyi Palyaçosu” olarak tanımlanan, dünyanın dört bir yerinde binlerce kez sahne almış Rus palyaço Slava ve ekibinin büyüleyici interaktif şovuna gidin! Etkinlik 20-24 Nisan tarihleri arasında Zorlu PSM’de olacak. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.   

 

“Sihir ve Yaratıcılık: Kubilay QB Tunçer’le Sihir Saati”, çocukların ilham alabileceği interaktif gösterilerle dolu. Maaile katılabileceğiniz bu şov, 23 Nisan’da saat 16:00’da Tamirane Uniq’te gerçekleşecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

 

atolye-lokomotif-istanbul-cocuk-genc-yoga-23-nisan-etkinlik-nisantasi23 Nisan günü Nişantaşı, Atölye Lokomotif’te saat 18:00’de eğitmen Burçak Aksu Ozanoğlu’yla çocuklar ve gençler için bir yoga çalışması düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın. 

 

cito-geocaching-etkinligi-kosuyolu-validebag-korusu-23-nisan-etkinlik23 Nisan sabah 10:00-12:30 arasında Koşuyolu’ndaki Validebağ Korusu’nda ücretsiz olarak Çevreye Duyarlılık GeoCaching Etkinliği yapılacak. GeoCaching nedir diye soracak olursanız: açık alanlarda bazı oyuncuların sakladığı kutuları, diğer oyuncuların bulması prensibi üzerine oynanan bir oyun. Aynı zamanda çevreye duyarlılık adına, o bölgeyi birlikte temizlemek de cumartesi günkü aktivitenin bir parçası olacak. Daha fazla bilgi ve rezervasyon için tıklayın.   

istanbul-oyuncak-muzesi-toy-museum-goztepe-budaviva-323 Nisan günü saat 13:00 itibariyle İstanbul Oyuncak Müzesi‘nde çocuklar için hikayelerin başrolde olduğu bir etkinlikler silsilesi düzenleniyor. Tiyatro gösterisi, masal okuma, dans dolu bir gün geçirmek için keyifli bir tercih. Daha fazla bilgi için tıklayın. 

 

tilki-toni-kitap-performans-23-nisan-moda-sahnesi-istanbulKadıköy Anneleri‘nin Moda Sahnesi’nde saat 13:00’te gerçekleştireceği “Küçük Kitap Kurtları” buluşmasında Hafize Güner, İyi Ki Varsın Tilki Toni’yi interaktif bir performansla okuyacak. 4 – 9 yaş arası çocuklar için mükemmel! Daha fazla bilgi ve biletler için tıklayın.

istanbul-cocuk-genclik-bienali-uyandirma-servisi-2016-23-nisan19 Nisan – 23 Mayıs arası gerçekleşecek olan 4. Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin bu yılki konsepti “Uyandırma Servisi: Günaydın!” olacak. Her gün çeşit çeşit etkinlik ve atölyelerin düzenlendiği Bienal’de bu yıl 23. Nisan günü boyunca cam, tasarım ve “maker”lık atölyeleri düzenleniyor. Program ve daha fazla bilgi için tıklayın.

1Ama her şey bir yana, 23 Nisan’da çocuklara şenlik düzenleyen belediye candır!

Beşiktaş Belediyesi’nin Beşiktaş Çilekli Spor Tesisleri’nde düzenlediği karnaval 12:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Konserler, palyaçolar, yarışmalar ve ücretsiz ikramların bulunacağı etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.   

Kadıköy Belediyesi ise 23 Nisan’ı Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda saat 11:00 – 18:00 arası düzenleyeceği etkinliklerle kutluyor. Şişme oyuncaklar, masal ve kukla gösterileri, mühendislik atölyeleri, bando ve sürpriz hediyeler olacak. Daha fazla bilgi için tıklayın.  

Sarıyer Belediyesi’nin saat 09:00’da kurulacak kortejle başlayacak olan etkinlik programı, gün içinde yapılacak dans gösterileri ve çocuk korosu gibi etkinliklerle sürecek ve saat 18:00’de yapılacak olan Manga konseriyle son bulacak. Daha fazla bilgi için tıklayın. 

Pendik Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler 19 – 23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Farklı ülkelerden gelen çocukların düzenleyeceği performansların sonuncusu 23 Nisan günü saat 17:30’da Sahil Festival Alanı’nda yapılacak. Daha fazla bilgi için tıklayın. 

Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Şenliği ise saat 14:00’te Cumhuriyet Mah. Etkinlik alanında başlayacak. Yüz boyama, çocuk treni, jonglörler, palyaçolar ve sanat etkinliklerinin yanısıra ikramlar da olacak. Daha fazla bilgi için tıklayın. 

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler ise 23 Nisan günü saat 10:30’da Kartal Meydanı’nda başlayacak. Gün boyu sürecek şenlik boyunca sinema gösterileri, illüzyon şov, bando ve ücretsiz ikramlar olacak. Daha fazla bilgi için tıklayın.   

Ataşehir Belediyesi ise 23 Nisan’ı parklarda kutlayacak. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için tiyatrolar, atölyeler, palyaço ve illüzyon şovlar, uçurtma ve karikatür gibi çok keyifli aktiviteler de olacak. Brandium AVM’de düzenlenecek ücretsiz Atiye konseri ise saat 20:00’da başlayacak. Daha fazla bilgi için tıklayın.