Antalya’da bir Kaleiçi Rüyası: Tuvana Hotel ve Restaurantları (2. Kısım)

1910

Yazımın ilk kısmında Antalya’daki zorunlu tatilime nasıl başladığımı ve Tuvana Hotel’i anlatmıştım. Şimdi de otelin içinde bulunan birbirinden güzel 3 restaurantı anlatmaya geldi sıra.

Daha fazlası: Yazının 1. bölümünü okumak için tıklayın.

İtalyan Il Vicino, Oturaklı Seraser ve Zıpır Pio

Otelde aşağı yukarı her konakta odalar var. Toplam üç tane restoran bulunuyor, biri İtalyan şefin menüsünü ve tariflerini hazırladığı İtalyan pizzeria Il Vicino. Seraser’le birlikte merdivenlerden çıkınca ana bahçede yer alıyor. Hemen yanındaki şık Seraser’in, sempatik ve sıcak tümleyeni.

Il Vicino.

Seraser Fine Dining ise büyük ağabey, şıklığı ve dünya mutfaklarının Osmanlı etkisiyle ilginç ve çok hoş karışımıyla gerçekten de farklılığını ortaya koyuyor. Ben güzel yemek yerim ama güzel yemeğin güzel olduğu dışında pek fikrim olmaz. Masada şarap çeşitlerini de sıralayamam—ama Seraser’de yediğim her şeyin insana başka bir zevk verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Tabii bana düşmez zaten, ödülleri yeter herhalde… Seraser’in hemen yanında Zerbaft Bar, akşamüstü de, gece de oturmak için çok keyifli bir mekan. Hayatta en sevdiğim şey dağ, taş—ve avlulu ve taştan mekanlar. Avlu insana başka bir ferahlık veriyor.

tuvana-otel-antalya-kaleici-
Seraser Fine Dining.

Bir de Tuvana Sokağı (Karanlık Sokak) girişinde Pio var

Pio Bar & Bistro. Seraser ne kadar ağır, Il Vicino ne kadar İtalyan ise, Pio da o kadar zıpır. Daha tapas havasında, ayaküstü sıcak ve soğuk atıştırmalıklar bulunuyor. Ayaküstü dediysem, özenilmemiş anlaşılmasın, Tuvana Otel’in ve restoranlarının en önemli özelliklerinden biri her bir taşa, yemeğe, örtüye, çiçeğe ayrı ayrı özenilmiş olması. Pio’nun önünde masalar var ve geceleri DJ geliyor. Kaleiçi gençlerinin bir kısmının uğrak mekanı—partiler daha çok burada yapılıyor.

tuvana-otel-antalya-kaleici-zerbaft-bar
Pio Bar & Bistro.

Odalarını bilmiyorum—internet sitelerinde mutlaka vardır. Bu arada, benim burada anlattıklarım benim gözümün görebildikleri. Daha ötesi, restoranların menüleri, paketler gibi diğer bilgiler olayın daha işletme yönüne giriyor, onlar için de sitelere bakınız diyeceğim.

Havuz.
Havuz.

Kaleiçi’nden geçerseniz, en azından görmek, bir akşam yemek yemek için Tuvana’ya uğramadan geçmeyin.

Kişisel bir teşekkür…

Bir de, buradan Aziz Bey ile Nermin Hanım’a teşekkür etmek istiyorum. İnsanların hayatlarında bazı temaslar vardır, karşı taraf bunu bilmese de çok önemlidir. Belki insanın içindeki yaşama sevincini, belki saklı ve üstü kapalı kalmış bir sevgiyi bir dokunuşla diriltir bu temaslar. Bu canlandırmanın şartı şurtu da olmaz—bazen o sevgi çemberine dahil oluverirsiniz. Yargılanmadan, sorgulanmadan bir bakmışsınız, hoop! Hayatın başka bir aşamasına atlamışsınız. Çok sevgiler efendim.


İletişim bilgileri:

Adres: Tuvana Hotel Tuzcular Mahallesi Karanlık Sokak No:18 Kaleiçi/Antalya

Rezervasyon için tıklayın.

Tuvana Hotel Websitesi // Pio Gastro Bar & Bistro Websitesi // Seraser Fine Dining Websitesi // Il Vicino Websitesi.