Cebiniz delinmesin: Dubai’de gezerken tasarruf etmenin 8 yolu

2733

Tatilin belki de son günleri, cepte para bitti bitecek. Dubai’nin hızına yetişmek kolay değil tabii. Ne de olsa Dünya’nın en pahalı şehirlerinden birindesiniz. Çok para harcamayayım ama biraz da eğleneyim diyorsanız Dubai’de yapılabileceğiniz çok keyifli ücretsiz veya çok ucuz aktiviteler de var!

Daha fazlası: Dubai’ye gittiğinizde mutlaka gitmeniz gereken 10 yer için tıklayın.

1Salı akşamlarının favorisi “Ladies Night”a, yani kadınlar gecesine gidin.

Dubai’de her Salı, restaurant ve barlar bayanlara özel ücretsiz içkiler, atıştırmalıklar ve hatta yemeklerde %50’ye varan indirimler sunuyor.

Bunun dışında haftanın diğer günlerinde de “Ladies Night” konsepti dahilinde ücretsiz içkiler sunan mekanlar bulmak mümkün: Şurada önerdiğim mekanların harika “Ladies Night” mekanları var. Ya da şu siteye bir göz atın derim.

2Ücretsiz plajları ziyaret edin.

https://www.instagram.com/p/BAUY3TcRF5R/

Dubai’de giriş ücreti almayan harika plajlar var! Örneğin Jbr Plajı ve Kite Beach: JBR, gökdelen ve Palmiye manzaralı. Her daim kalabalık ve canlı. Gecesi de ışıklandırmalarla ayrı bir güzel.

Kite Beach ise kite surfing sporunu yapanlardan adını almış bir plaj. Eğer topunuz varsa plaj voleybolu oynayabileceğiniz sahaları da mevcut.

3Deira’da “abra”ya binip karşıya geçin.

https://www.instagram.com/p/BFRkJtQk5HV/

Deira’da “abra” adı verilen ahşaptan yapılma botlarla 1 dirhem (yaklaşık 1TL) karşılığında Haliç’in karşısına geçin. Küçük bir tavsiye: gün batımında yapılınca tadından yenmez.

4Yıldızların altında ücretsiz film izleyin.

Wafi Mall’da her pazar akşamı ücretsiz açık hava sinema gösterimleri oluyor. Armut koltuklara yayılın ve tadını çıkarın.

5Organik pazarda ücretsiz canlı müzik dinleyin.

Zabeel Park‘ta her Cuma organik meyve ve sebzelerin satıldığı bir pazar kuruluyor. Pazarı gezerken canlı müzik dinleyin, çimlere uzanıp Dubai güneşinin tadını çıkarın.

6Dubai Fountain’daki ücretsiz açık hava su gösterisini izleyin.

https://www.instagram.com/p/BFRwxmYyEHU/

Her akşam 6’da başlayan ve yarım saatte bir olan dünyanın en büyük ve en yükseğe çıkan su gösterisini izleyin.

7Nostaljik Tramvaya binin.

https://www.instagram.com/p/BDnA5SHDVU9/

Dubai şehir merkezinde tramvayla bir uçtan diğer uca ücretsiz gidin. Eğer gece binerseniz Burj Khalifa binasının üzerindeki ışık gösterilerini yakından izleyebilirsiniz.

8Dubai’nin tarihini öğrenin.

View this post on Instagram

Bastakiya 💜 #mydubai #alfahidi #vscocam

A post shared by Simone (@simonescribes) on

Al Fahidi’deki Dubai Müzesi‘ne gidip geçimlerini denizden inci çıkarıp sağlarken nasıl 50 yılda şimdi ki Dubai’ye dönüştüğünü öğrenin. Giriş ücreti sadece 3 dirhem!