Bangkok’a giden herkesin mutlaka yaşaması gereken 10 deneyim

2081

Uzak Doğu’nun en canlı şehirlerinden birinde, Bangkok’tasınız. Güzel, çünkü burada yapılacak çok şey var. Vaktiyle ben de Bangkok’ta ne yapsam diye düşünmüştüm. Neyse ki, 9. Bangkok ziyaretimden sonra artık size bir kaç öneride bulunabilirim.

Daha fazlası: Budapeşte’ye giden herkesin mutlaka yaşaması gereken 11 deneyim.

https://instagram.com/p/3b47mHRFxV/

1Tapınakları gezin.

Tapınakları gezmenin en kolay yolu günlük bot bileti alıp nehrin karşılıklı iki tarafında olan tapınakları gezmek. Budist bir rahip tarafından kutsanmayı da unutmayın.

https://www.instagram.com/p/wKH7vORF4b/

2Tuktuk’a binin.

Binmeden önce pazarlığınızı yapın. Tuktuk sürücüleriyle mağazaların anlaşmaları oluyor genelde: sizi daha ucuza götürüp, anlaşmalı olduğu mağazalara şöyle bir bakmanızı isteyebilir. Daha sonra sizi ineceğiniz yere götürecektir.

3Thai masajı yaptırın.

Thai masajı: Yağ kullanmadan, basınç uygulayıp germe açma hareketlerine dayalı bir masaj türü.

Favori masaj yerim: Silom cd. üzerindeki Infinity Spa, temiz ve şık bir yer. Mutlu son teklifleri de yok 😉

https://instagram.com/p/1uxn66xF_S/

4Thai yemeklerini deneyin.

Red curry, Green Curry, Pad Thai, Tom Yum çorbası, Ananas içinde servis edilen kızartılmış pilavı tavsiye ederim. Üzerinde de Mango Sticky Rice ile cila yapın hatta.

https://instagram.com/p/zPkqsHxF_-/

5Floating Market’e (yüzen pazara) gidin.

Sabah erkenden kalkıp şehrin biraz dışındaki yüzen pazara gidebilirsiniz. Botlarda ki amcalar meyve ve sebze satıyor. Egzantrik fotoğraf çekmek için ideal yerlerden biri.

https://instagram.com/p/BFTAofAGCyQ/

6Khao San Caddesi’ne gidin.

Ucuz restaurant ve barların olduğu sokakta yiyeceklerin olduğu cadde. Ellerinde menülerle genç, yaşlı insanlar sizi ping-pong şovuna davet edecekler bu caddede. Ama bu bildiğiniz masa tenisi değil, şimdi söylemeyeyim de gidince sürpriz olsun.

8Yemek kursuna gidin.

Thai yemekleri ilginizi çekiyorsa, Bangkok’ta günlük yemek kurslarına yazılabilirsiniz. Önce pazar alışverişi, ardından yemek okuluna gidip kendin-pişir-kendin-ye yapabileceğiniz yemek kursları bulunuyor.

https://instagram.com/p/BAuRFpoRFy-/

9Sokak yemeklerini deneyin.

Biraz cesaret isteyen olay. Kim ızgara siyah akrep ister?

Sokakta her şey minik plastik poşetlerde satılıyor, meyve suyunu içen de gördüm bu poşetlerden.

10Gece hayatına akın.

Parmak arası terlikleri çekin ve sırt çantalıların arasına karışın. Yerel biraları olan Singha ve Chang’ı da deneyebilirsiniz.