Harbiyiyorum.com, #HarbiParti’yle kitap tanıtımı standartlarını yeni bir boyuta taşıdı.

1568

Kitap tanıtımı dendiği zaman birçoğumuzun aklına ufak bir söyleşi, kitaptan bir bölüm okunması ve imza sırası gelir. Fakat iş harbiyiyorum.com‘un kurucusu Salih Seçkin Sevinç’in “Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir 1” kitabının tanıtımı olunca işin şekli değişti.

Geçtiğimiz cumartesi Caddebostan’daki Özgür Şef Steakhouse’da düzenlenen organizasyon kokteyl havasında başladıysa da etrafımıza baktığımızda bir şeylerin farklı olacağını hissettik. Girişin hemen yanında büyük masanın üstünün dolmasını beklerken, az ilerideki bir masada da Erenköy Şerbet‘in binbir çeşit şerbetleri bizi bekliyordu.

Erenköy Ş&M olarak Harbiyiyorum'un 5. yıl etkinliğindeydik. Emeği geçen herkese teşekkürler. Nice yıllara @harbiyiyorum 👍👍

A photo posted by Kendine Has İçecekler Üretir (@erenkoyserbet) on

Ve Salih Abi girer…

Salih Abi’nin aramıza gelmesiyle beraber ortam bir anda hareketlendi. Kitaplar imzalandı, sohbetler derinleşti ve bir anda muhteşem bir baharat kokusu etrafımızı sardı. Özgür Şef’in meşhur sosisleriyle açılan perde, sucuk ve köfteyle devam etti. Bunun yanı sıra “Mayam Ekşi” ekmekleri servis ediliyordu. Hemen yanındaysa Mendel’s çikolatalarıyla baharata doyanlara bir mola imkanı sunuyordu.

dun @harbiyiyorum 'un 7. yilini kutladigimiz ve ayni zamanda yeni cikan #harbiyiyorum kitabininin lansmaninin yapildigi #harbiparti 'deydik. #harbikitap yeme icme konusunda bir eser, bir basucu kitabi, nerde ne yenir merak ediyorsaniz edinmenizi mutlaka tavsiye ederim. Ayrica benim icin de ilginc bir deneyim oldu, bana ayrilan kosede yaptigim ekmekleri insanlara tattirdim. En cok aldigim soru nasil siparis verebiliriz oldu ama malesef ekmeklerim satilik degil 🙂 🍞🍞🍞Last night I was at @harbiyiyorum 's party to celebrate his 7th years in social media and launch of the new book #harbikitap. I found a chance there to have people taste my breads and I got lots of questions about how to order. The answer is you can not 🙂 sorry, they are not for sale. 😌 #eksimayaliekmek #mayameksi #eksimaya #gercekekmek #ekmek

A photo posted by mayam ek$i (@mayameksi) on

Midye açıp limonlayan bir topluluğa dönüşmemiz bir anda oldu.

Karnımızın doyamaya başladığını hissettiğimiz bu anlarda bir anda Dardenia’nın sushileri ve meşhur midyeci Eşref’in koca bir tepsi midyesiyle buluştuk. Bir anda hepimiz midye açıp limonlayan bir topluluğa dönüşmüştük, artık geri dönüşü yoktu bu yolun. Artık ikinci bir tatlı sirkülasyonu lazımdı ve Serez Dondurmacısı ilk müdahaleyi yapıp herkese 3 top dondurma dağıttı ve üzerine de Pasta Sanatı‘nın muhteşem ekleri ve pasta dilimleriyle final yaptık.

Bu gece herşey dev güzelve dev lezzetli🍰 #harbiparti #harbikitap #harbiyiyorum

A photo posted by Barış Altop (@jayjay_21) on

Ve dans!

Bu sırada sadece şerbetler değil, içkiler de ortama tam uyum sağladı. Jameson Whiskey, yeni Tuborg Amber, Leffe Brune ve Suvla Şarapları gecenin kıvamını yükseltti.

Salih Ağbiiiii😁😁😁 #harbiyiyorum #harbikitap #harbiparti #fbf #flashback #dbaltop @harbiyiyorum

A photo posted by Barış Altop (@jayjay_21) on

İlerleyen saatlerde artık herkes kaynaşmış, yeni projeler konuşulmuş ve sosyal medya hesapları takibe alınmıştı. Geriye son kalan şey yediklerimizi eritmekti. Durumu okuyan sevgili Tuğçe Sayın önce müziğe el attı sonra da dans pistine kendini atarak ortamı iyice coşturdu.

Salih Abi’mize ve organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler! Bir kitap lansman partisinin çok daha fazlası olan #Harbiparti, gerçekten de standartları çok yükseltti 😉

Salih Seçkin Sevinç’in “Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir 1” kitabını satın almak için tıklayın.

budaviva-deneyim-istanbul-caddebostan-harbiyiyorum-harbiparti-ozgur-sef-kitap-tanitim-jayjay21-s
@Handeledim de olacakları tahmin etmiş ki ufak bir ilk yardım kiti hazırlamış