İstanbul | Anadolu Kavağı – Riva – Polonezköy’ün En İyi Kahvaltı Mekanları

7682

Bu taraflara gelecekseniz doğaya, yeşilliğe, manzaraya geliyorsunuz. Çok aşırı bir lüks beklemeyin, haftasonları kalabalık olabileceğini unutmayın ve en önemlisi: tadını çıkarın. Afiyet olsun!

Daha fazlası: Anadolu Hisarı – Kanlıca – Beykoz’un en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

1Leonardo Restaurant

Leonardo, Polonezköy’ün en bilinen, en eski mekanlarından biri. Yeşillikler içinde gün boyu barbekülü brunch için gelin. Ancak önceden rezervasyon yaptırın ve fiyatı da öğrenin – keza listedeki diğer kahvaltı mekanlarında kıyasla burası biraz tuzlu.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2Mola Restaurant

Bu bölgedeki diğer mekanlara nazaran daha az salaş, yerel malzemelerle yapılan bir köy kahvaltısı bulabileceğiniz sessiz-sakin mekan. Gelmişken bisiklet kiralayarak gezmeyi unutmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

3Kulindağ Dağ Evi

Riva yolu üzerindeki Kulindağ Dağ Evi’nde haftasonları açık büfe kahvaltı oluyor. Ancak mutlaka rezervasyon yapmanız tavsiye ediliyor, yoksa kapıdan dönmek zorunda kalabilirsiniz. Kahvaltının en güzel özelliğiyse fırından taze çıkmış çeşit çeşit ekmek!

 Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Şile – Ağva’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

4Mimoza Park

İshaklı köyü yakınlarında meyve ağaçlarının altında, kuş sesleri eşliğinde harika bir organik kahvaltıyla güne başlayabileceğiniz Mimoza Park’ta çocuklar için özel aktivite alanı da bulunuyor.

5Çam Vadisi Cafe

Serpme kahvaltısı, kuymağı, menemeni bir yana manzarası efsane. Üstelik “Karadayı” dizisinin çekildiği mekanlardan biri.

6Demircan Restaurant

Müdavimleri yıllardır geliyor. Sıcak, temiz, hesaplı bir aile işletmesi. Kışın sobayı da yakıyorlar. Yeşillikler içinde huzurlu bir köy kahvaltısı yapmak için buyrun.

Detaylı bilgi için tıklayın.

7Park Bahçe

Köy kahvaltısını, ardından barbeküsüyle devam edebileceğiniz bir brunch’a çevirebilirsiniz. Ama bütün bunları geçelim: her masanın yanında bir hamak var!

Detaylı bilgi için tıklayın.

8Polina

Buranın büyüsü biraz doğasında, papağınıyla köpeğiyle çiçeğiyle hamaklarıyla atmosferinde. Biraz da kahvaltısında, el yapımı reçellerinde, pastalarında. Haftasonları kalabalıktan servis aksayabilir, bilginize.

Detaylı bilgi için tıklayın.

9Villa Polonez

Ormanın içinde, doğal, sessiz. Servis hızlı, rezervasyon imkanı var. Daha ne diyelim? Afiyet olsun 🙂

Detaylı bilgi için tıklayın.

10Aydoğan Kahvaltı ve Mangal

Riva yolu üzerindeki bu yer samimi, salaş ve oksijen bombası. Mıhlama, gözleme ve omletleri deneyin. Ne çocuk parkı eksik, ne keyfi.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Daha fazlası: İstanbul – Anadolu Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.