İstanbul | Çamlıca – Kısıklı – Altunizade’nin En İyi Kahvaltı Mekanları

6801

Buyrun Çamlıca’da seyr-i İstanbul’a! Bu listedeki mekanların çoğu manzaralı, bir kısmı açık büfe kahvaltılı ve bu bölgede en özgün kahvaltı deneyimini yaşayacağınız özel lezzetlerle dolu. Şimdiden afiyet olsun!  

Daha fazlası: Ataşehir – Kozyatağı’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

1Şazeli – Kısıklı

Şazeli’ye geldiğinizde bir kaç şeyden neredeyse 100% emin olabilirsiniz: 1) Hunharca yemek yiyeceksiniz. 2) Ağaçların altında doğayla başbaşa olacaksınız ve çocuklarınız da parkta çok eğlenecek. 3) Kahveniz bol köpüklü olacak. 4) Arzu ederseniz kahvaltıdan sonra nargileyle keyif yapmaya devam edebileceksiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2İBB Çamlıca Sosyal Tesisleri

İster sini tepsilerde kahvaltınızı edin, ister gözlemecilere uğrayın. Sonuç değişmiyor: İstanbul ayaklarınızın altında ve güne manzaraya karşı doğa içinde harika bir yürüyüş yaparak başlıyorsunuz.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

3Çömlek Kuru Fasülye

Çamlıca Tepesi’nin yanıbaşında, Kısıklı’da. Manzaraya hakim, çocuk oyun odası var. Ama daha en önemli kısmına yeni geliyoruz: her gün 12:30’a kadar açık büfe kahvaltı servisi var!

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Üsküdar – Salacak – Kuzguncuk’un en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

4Kaserol

Burası atmosferiyle, menüleriyle ve hizmetiyle Kısıklı-Bulgurlu hattında karşılaşabileceğiniz en renkli mekanlardan biri. Kahvaltı tabaklarının yanı sıra kendi kahvaltınızı da oluşturabilir; krep, pancake, katmer ve tarçınlı yumurtalı ekmek gibi farklı lezzetleri de tadabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5Mavera

Haftasonları 10:00-14:00 arası açık büfe brunch düzenleniyor. Diğer günlerde ise serpme kahvaltı seçenekleri bulunuyor. İstanbul’a tepeden bakarak kahvaltı etmek isteyenler için şahane. Üstelik mekanda nargile servisi de bulunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6Desde Cafe

İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan sanki ormanın içinde kahvaltı ediyormuşsunuz hissi uyandıracak Desde’de çocuklar için geniş bir açık oyun alanı ve nargile servisi de bulunuyor. Pazar günleri 14:00’a kadar manzaraya karşı açık büfe brunch da var 🙂

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Acıbadem – Koşuyolu’nun en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

7Mabeyin

Beyran çorbasıyla, katmeriyle, batırmasıyla limitsiz yöresel Antep kahvaltısı pazar günleri açık büfe olarak servis ediliyor. Taze meyve suları, kahvesi, her şey dahil. Havalar ısınınca bahçede yapabileceğiniz kahvaltı aileler için de mükemmel.

Detaylı bilgi için tıklayın.

8Cihannüma (Küçük Çamlıca) Köşkü

Küçük Çamlıca Korusu’nun içinde bulunan Cihannüma Köşkü, Beltur tarafından işletiliyor. Pazar günleri açık büfe kahvaltı bulunuyor. Hem manzaraya karşı, hem doğanın içinde hem de tarihi bir köşkte kahvaltı etme keyfini yaşamak için ideal.

Detaylı bilgi için tıklayın.

9Bağ Pastanesi – Altunizade

Bağ Pastaneleri’nin Altunizade şubesinde pazar günleri 14:00’a kadar açık büfe kahvaltı servisi bulunuyor. Diğer günlerse kahvaltı çeşitlerinden ve şahane pastane lezzetlerinden seçerek kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: İstanbul – Anadolu Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.