İstanbul | Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu’nun En İyi Kahvaltı Mekanları

9807

Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu taraflarında kahvaltıya gelecekseniz seçenekleriniz düşündüğünüzden de fazla. Hem mekan, hem ürün çeşidi olarak. Tabii fiyatlar da paralel bir biçimde Anadolu Yakası’nın pek çok bölgesine kıyasla yüksek. Ama değer mi? Değer.

Daha fazlası: Ataşehir – Kozyatağı’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

1Beyaz Fırın & Brasserie – Suadiye

Beyaz Fırın bir ekol. Son derece zengin kahvaltı seçenekleri var, “granola”dan “eggs benedict”e, Türk işi serpme kahvaltıdan pastaya yok yok. Haftasonları kalabalık dolayısıyla biraz yoğun olur da servis aksarsa fazla takılmayın, herşey çok lezzetli.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2The Crepe Escape

Caddebostan’daki The Crepe Escape’in krepleri çok lezzetli, pancake’leri de hiç fena değil. Herşey doğal ve katkısız. Pazar günleri servis ettikleri “American Sunday” kahvaltı tabağını deneyin!

Detaylı bilgi için tıklayın.

3Brasserie Polonez – Caddebostan

Kahvaltı tabağının yanında sahanda yumurta veya sucuk istemeyi unutmayın. Haftasonları bal-kaymak ve pancake servisleri var. Hafta içi 12:00, haftasonu 14:30’a kadar kahvaltı devam ediyor. Burası da fazla popülerlikten ve kalabalıktan servisinde aksamalar yaşanan tipik Cadde mekanlarından biri, aklınızda olsun.

Detaylı bilgi için tıklayın.

4Dair’e Cafe

Caddebostan, Bağdat Caddesi’nde anne eli değmiş, ev rahatlığında sıcacık bir cafe Daire Cafe. Yanlış anlamayın, Bağdat Caddesi üzerinde değil. Hatta tam da bu yüzden çok rahat, çok keyifli. Bahçesi de var! Sağlıklı bir kahvaltı arayanlar için iyi bir seçenek. Ama aldanmayın, kekler, kurabiyeler de pek bir lezzetli.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5Dilek Pastanesi

Haftanın 7 günü açık büfe kahvaltı bulabileceğiniz Dilek Pastanesi’ne gelirken, özellikle de haftasonları rezervasyon yaptırın ki açıkta kalmayın. Kahvaltı haftaiçi öğlen 12:00’ye, haftasonu ise 14:00’a kadar devam ediyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6Le Pain Quotidien

Bostancı’da bulunan Le Pain Quotidien’in ekmek üstü lezzetleri, “croissant”ları, tartları, “oatmeal”ı, granolası bir yana; atmosferi de ayrı güzel. Lezzetli ve hafif kahvaltılar, haftaiçi buluşmaları için ideal.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Maltepe’nin en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

7Cafe Cadde

Erenköy’de bulunan Cafe Cadde’de 15 yıldır kesintisiz devam eden açık büfe Pazar kahvaltısı saat 14:00’a kadar devam ediyor. Cadde’nin en eski, her zaman trend olan mekanlarından biri.

Detaylı bilgi için tıklayın.

8Voi Cadde

Geçtiğimiz yıl Suadiye’de açılan Voi, Cadde’nin yenilerinden olsa da kısa süre içinde çok popüler oldu. Bunun nedeni de sporcu kahvaltısından tatlılara, un ve şeker kullanılmadan yapılan fit lezzetlere, her yerde bulamayacağınız üçüncü dalga kahve çeşitlerine ve içi süt dolu “cookie shot”lara çok özel tatları buluşturması.

Detaylı bilgi için tıklayın.

9Cookline Pancakes

Güne “pancake”le kahvaltı yaparak başlamak isteyenler için Şaşkınbakkal’da güzel bir seçenek. Haftaiçleri 18:00’a, haftasonları da 19:00’a kadar açık.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Fenerbahçe – Kalamış’ın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

10Zamane Kahvesi – Suadiye

Kahvaltı tabağının yanında kiremitte menemen mi alırdınız, pişi mi? Yumurtalı ekmek mi, çılbır mı? Yöresel çeşitleri bol, pancake’i bile eksik değil, limonatası, Türk kahvesi… daha saymaya devam edelim mi?

Detaylı bilgi için tıklayın.

11Nelipide Gurme

Nelipide Gurme gerçekten de Bağdat Caddesi üzerinde ailece pazar kahvaltısı yapabileceğiniz en iyi noktalardan biri. Üstelik kahvaltının yanında şahane pide olması da cabası.

Detaylı bilgi için tıklayın.

12Saray Muhallebicisi – Suadiye

Suadiye taraflarında bildiğiniz Saray Muhallebicisi lezzeti. Klasik, güvenilir ve lezzetli.

Detaylı bilgi için tıklayın.

13Cafe Zanzibar

Sahil Yolu’nda yürüyüş yaptınız, denize karşı oturup güzel bir kahvaltı etmek istiyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz. Bazlama tostu, “granola”sı, tost edilmiş kaşarlı simidiyle eski bir köşkün bahçesinde kahvaltının mutlulukla kesinlikle ilgisi var.

Detaylı bilgi için tıklayın.

14Şütte – Caddebostan

Burası bir kafeden çok şarküteri dükkanı. Ama pek çok değme cafe ve restaurantta servis etmedikleri en sevdiğiniz peynir ve et çeşitlerini seçerek kahvaltı etmek isterseniz hiç durmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın.

15Vakıf Tenis Cafe

Kahvaltı adına çok fazla seçenek olmasa da Sahil Yolu üzerinde hesaplı, sakin ve manzarası şahane bir alternatif. Sabah yürüyüşünden sonra siz kahvaltınızı yaparken çocuklarınızın da çimenlerde gönül rahatlığıyla oynayabileceği türden.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: İstanbul – Anadolu Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.