İzmir | Mayıs ayında illa ki gitmek isteyeceğiniz 10 etkinlik

2142

Mayıs’ta İzmir’in etkinlik programı dopdolu: Riff Cohen’le Epifoni Spring Fest aynı gün. Bir de Haggard geliyor! İşçi Filmleri Festivali, Life in Color, İzmir Anneleri Bahar Festivali ve tek kişilik performanslar bu ayın öne çıkanları.

111. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali | 3 Mayıs Salı – 10 Mayıs Salı

Her yıl, İzmir dahil farklı şehirlerde kutlanan festivalde İçimizdeki Düşmanlar, Portakalın Uykusu, Annem Bana Peynir Al Gel Dedi, Katık, Azad ve Yol gibi Türk ve yabancı filmlerin yanı sıra, söyleşiler ve çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Program, birden fazla mekanda gerçekleşecek.

Etkinlik detayları ve tam program için tıklayın.

2Hayko Bağdat “Tek Kişilik Bişe” | 11 Mayıs Çarşamba @İzmir AKM Tiyatro Salonu

Hayko Bağdat’ın çocukluğundan evliliğine, gardrobundan “Gollik” hallerine hayatının ve evinin kapılarını açtığı bu tek kişilik gösteri tam da “Müslüman mahallesinde salyangoz satmak” kıvamında.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

3Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi | 12 Mayıs Perşembe @Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Nilgün Belgün ne söylese dinlenir, nerede sahneye çıksa izleyiciyi kırıp geçirir. Hayat hikayesinden hareketle sahneye koyduğu bu müzikli ve danslı gösteri Mayıs’ta yalnızca 1 gün izleyebileceksiniz. Hayranıysanız kaçırmayın.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

4Haggard Konseri | 13 Mayıs Cuma @Container Hall

Dünyanın en kalabalık ve kapsamlı senfonik metal/rock grubu Haggard 13 Mayıs Cuma akşamı Container Hall’daki konserine saat 21:00’da başlayacak.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

5Riff Cohen Konseri | 14 Mayıs Cumartesi @Container Hall

“Dans Mon Quartier” ve “A Paris” ile aşık olduğumuz İsrailli müzisyen Riff Cohen, İbranice, Nubian ve Fransızca seslendirdiği albümünü seslendirmek üzere İzmir’de. Kaçmazz!

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

6Epifoni Spring Fest | 14 Mayıs Cumartesi @İzmir Arena

9 Eylül ve Ege Üniversitelerinin Kültür-Sanat topluluklarının da destek verdiği Epifoni Sprin Fest’in öne çıkan isimleri bu yıl Mor ve Ötesi ile Kurban. Bu iki ismin yanısıra Yüzyüzeyken Konuşuruz ile Son Feci Bisikler ve her iki üniversiteyi temsilen “Ancak ve Ancak” ile “Hi-Head” grupları da sahne alacak.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

72. İzmir Anneleri Bahar Festivali | 15 Mayıs Pazar @Bayraklı Elit Garden

Gitmişken çocuklarınızı da götürebileceğiniz bir etkinlik arıyorsanız 15 Mayıs Pazar gününü boş bırakın. Çocuklarınız için şişme oyun alanları, yüz boyama, sokak oyunlarının yanısıra ücretsiz atölyeler ve dostlarla güzel bir gün olacak.

Etkinlik detayları için tıklayın.

8Tolga Çevik “Müdür N’aptın?” | 21 Mayıs Cumartesi @İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Tolga Çevik’in 1 yıl aradan sonra sahneye dönüşü “Müdür N’aptın?”la olacak. Siz de bu interaktif performansı sadece TV’den değil, canlı canlı izleme imkanı bulacaksınız. Hatta şanslıysanız, sahneye fırlayıp yeteneğinizi konuşturarak seyirciyi kahkahaya boğan siz olabilirsiniz.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

9Anlatılan Senin Hikayendir | 24 Mayıs Salı @Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

“İnsan vardır albenisi çoktur, bakmalara doyamazsın. İnsan vardır dövbenisi çoktur, dövmelere doyamazsın.” Levent Üzümcü’den bu toprakların hikayesini dinleyin. Çok eğlenecek, çok duygulanacaksınız. İçinizde bir yer var ki, hafifçe sızlayacak. Çünkü anlattıklarının arasında bir hikaye var ki, o sizin hikayeniz olacak.

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.

10Life in Color Kingdom | 28 Mayıs Cumartesi @İzmir Arena

Hollandalı ikili 2 Faced Funks, İstanbul’da gerçekleşen 2 etkinliğin başarısının ardından dünyanın en renkli partisi için İzmir’e geliyor. İki Dj’in yanısıra W&WUmmet OzcanKURADubVision, Sheldon Blake de performanslarıyla renklerinize renk katacak 🙂

Etkinlik detayları ve biletler için tıklayın.