New York | LED ışıklar altında egzersiz yapabildiğiniz bu yer bilgisayar oyunlarından fırlama bir spor salonu

2505

Ortam karanlık, ışıklar LED: diskoya mı geldiniz yoksa garip bir video oyununun içine mi düştünüz belli değil. New York’ta yaşayanlar artık hiç bir şeye şaşırmamayı öğreniyorlar öğrenmesine ama bu spor salonu insanın aklını alıyor.

Upper East Side, Manhattan’da bulunan bu spor salonunda yapacağınız 45 dakikalık bir egzersizle 1000 kalori harcayabileceğiniz şokunu şöyle yavaşça kenara bırakalım. Eğer siz de spor salonlarından hafifçe ürkenlerdenseniz, Asphalt Green Fitness Merkezi‘nin ultra-teknolojik yeni PRANA egzersiz sistemiyle uygulanan dersler tam size göre olabilir.

Asphalt-Green._PaviGym3Tamamen interaktif

PRANA egzersiz platformu tamamen dijital. Yüzünüzü tanıyor, birden fazla istasyonda çalışmanıza imkan veriyor. Yerlerde ve duvarlarda basınç sensörlü LED ışıklı işaretlenmiş daireler, kareler, merdiven simülatörleri mevcut. 500’den fazla farklı egzersizi tamamen ihtiyaçlarınıza göre belirleyip arzu ettiğiniz kombinasyonu yaratıyor, atmosfer ve müzik tercihlerinizi yapıyorsunuz.

Resim: pavigym.co.uk

Çalışmalarınız özel hocayla veya grup halinde olabiliyor, kalp atımlarınız ölçülüyor, yaktığınız kalorileri de görüntüleyebiliyorsunuz. Her seviyeye göre eğitimler var: çocuk, yetişkin, sporcu ve ileri yaş seçenekleri dahil. Squash ve basketbol gibi farklı sporları yapanların becerilerini geliştirmeye yönelik ek çalışma programları da bulunuyor.

prama-egzersiz-platformu-asphalt-green-spor-salonu-manhattan-nyc-new-york-spor-salonu-merkezi-fitness-gym1Bütün dünyada sadece 4 noktada var – şimdilik

Asphalt Green Fitness Merkezi, bu ultra-teknolojik yeni egzersiz sistemini 19 Nisan 2016 itibariyle  Kuzey Amerika’da ilk uygulayan gym. Bunun dışında şimdilik sadece Muscat’ta, Hong Kong’da ve Bakü’de PRAMA sistemiyle çalışan spor salonları bulunuyor. Anlaşılan kısa bir süre içinde Avrupa’ya ve bütün dünyaya da yayılacak – çünkü bu yeni eğlenceli “interval training” platformu şimdiden korkunç rağbet görüyor. Bakalım Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Kaynaklar: inhabitat.com, asphaltgreen.org, pavigym.com