İstanbul | Fenerbahçe – Kalamış’ın En İyi Kahvaltı Mekanları

7807

Fenerbahçe denince insanın aklına püfür püfür yeşillikler içinde bir mahalle, yanıbaşında yelkenleri izleyebileceğiniz marinası ve sahil yolu parkı geliyor. Kahvaltınızı yapmak ve güne başlamak için en mükemmel üçlü değil mi gerçekten de?

Daha fazlası: Moda – Kadıköy’ün En İyi Kahvaltı Mekanları için tıklayın.

1Divan Brasserie – Kalamış

Pazar günleri 15:00’a kadar açık büfe brunch servisi bulunuyor. Geçin karşısına teknelerin, yaslanın arkanıza. Kahvaltı bahane, manzara şahane 😉

Detaylı bilgi için tıklayın.

2Midpoint  – Fenerbahçe

Sıcak ve soğuk kahvaltı tabakları ve serpme seçeneklerini bir yana, Midpoint’in en güzel eski Belvü Cafe’nin yerinde bulunuyor olması. Yani hem bahçe içinde, hem de Kalamış Marina’nın yanında. Tekneler, deniz havası, sahil yolu. Atmosfer şahane. Üstelik ailece gelmek için de son derece uygun.

Detaylı bilgi için tıklayın.

3Happy Moon’s – Fenerbahçe

Kahvaltı tabağı tek kişilik ve çok doyurucu. Mekan her daim kalabalık, özellikle pazar günleri 14:00’a kadar açık büfe kahvaltı servisi olduğunda. Kalabalık gitmeyi düşünüyorsanız rezervasyon yapmanız iyi olur.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu’nun en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.

4Tatlı Huzur

Burası Fenerbahçe’nin gizli kalmış son köşelerinden biri olabilir. Çiçekler içinde püfür püfür bir bahçe, geniş masalar, ev yapımı ürünler… cumartesi ve pazarları 14:00’a kadar da açık büfe kahvaltı. Haftaiçleri ise her saat kahvaltı servisi bulunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5Romantika

Fenerbahçe’nin en eski, gerçekten de en romantik noktalarından biri. Denizin dibinde, Adalar’a karşı kahvaltınızı ettikten sonra Fenerbahçe Parkı’nda harika bir yürüyüş de cabası.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6Tesadüf Cafe

Kalamış Marina’ya karşı daha uygun fiyatlı ve farklı bir alternatif olarak yine Fenerbahçe’nin bilinen isimlerinden Tesadüf Cafe’yi tavsiye edebiliriz. Kahvaltı tabağının yanı sıra pazar günleri neredeyse 14:00’e kadar açık büfe kahvaltı servisi de var. Kahvaltının ardından okey ve tavla gibi oyunlar oynamak ya da nargile içmek için de güzel bir seçim.

Detaylı bilgi için tıklayın.

7Dilek Pastanesi

Fenerbahçe’nin eskilerinden olan Dilek Pastanesi’nde ağaçların altında püfür püfür bir kahvaltı yapmak çok keyifli. İster tercihinizi pastane ürünlerinden ya da serpme seçeneklerden yana kullanın, isterseniz de sıcak ya da soğuk kahvaltı tabaklarını sipariş edin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

8Kalamış Posh (Sess)

Fenerbahçe Parkı ve Marina’ya karşı geniş geniş oturabileceğiniz, Fenerbahçe’de neredeyse 10 yılını doldurmuş olan mekan. Kahvaltı tabağı kocaman, iki kişi bile yemek isteyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

9Marrone

Fuat Paşa Caddesi üzerinde bulunan gizli kalmış bu küçük cafe, hem çok sempatik hem de her gün farklı lezzetler sunuyor. Özellikle pastaları ve hamur işleri şahane, Türk kahvesi içmeden dönmeyin!

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha fazlası: İstanbul – Anadolu Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanları için tıklayın.