Mykonos | Monarch Beach bu sene Nammos’un tahtını sallayacak.

2836

Clubların sezon açılışı için Nice’den Mykonos’a gittim. Görünen o ki bu yıl Mykonos’un hükümdarı Monarch Beach olacak.


Direk uçuşlar henüz başlamadığı için uçuşum Atina aktarmalıydı. Mykonos’a kaçıncı seyahatim bu inanın bilmiyorum fakat indiğimde Mykonos havalimanını hiç bu kadar boş görmemiştim. Sezon açılsa da açılmamıştı aslında…

Seyahatim boyunca 4 yıldızlı butik otel olan Lady Anna‘da kaldım. Otel denize sıfır. Üstelik merkeze çok yakın. Çalışanlarsa oldukça sempatik.

https://www.instagram.com/p/BGAPjBhotk4/

1 haftalık tatilim boyunca Solymar, Alemagou, Scorpios, Nammos… hepsine gittim. Scorpios henüz sezonu açmamıştı, Nammos içlerinde en kalabalık olandı. Klişelerin biraz dışına çıkmak istedim.

https://www.instagram.com/p/BF6si7QItqI/

Ve Monarch Beach’i keşfettim!

Monarch Beach geçen sene açıldı. Konum olarak Pilatos Giaos’da. Buranın sahibi, Atina’daki popüler gece klubü Dream City‘nin de sahibi olan Thanos Kolakithas. Thanos VIP hizmet vermek için her detayı düşünmüş.

https://www.instagram.com/p/BGCZnZnotti/

Plajda Michelin yıldızlı Tapas keyfi

Thanos; Nice’den Monaco’ya giderken Saint Jean Cap Ferrat’da bulunan Hotel Royal Riviera‘nın Michelin yıldızlı aşçısı Alain Parodi’yi Mykonos’a getirmiş ve şef yıldızlı yemeklerini menüde sunuyor.

melis-bayraktar-mykonos-monarch-beach-acilis-david-saboy1
Thanos Kolakithas’ın Hotel Royal Riviera’dan transfer ettiği Michelin yıldızlı Şef Alain Parodi.

Yemeklerin hepsi birbirinden lezzetli. Benim favorim güneşlenirken rahatlıkla yediğim rengini mürekkep balığından alan hamburger ve bruchetta.

Monarch Beach'e sadece rengini mürekkep balığından alan bu hamburger için bile gidilir.
Monarch Beach’e sadece rengini mürekkep balığından alan bu hamburger için bile gidilir.

Gelelim eğlencesine, Adaya gelen turistlerin çoğunluğunu Türkler oluşturduğundan klübün sahibi Thanos Türklere jest yapmak istemiş ve Dünyaca ünlü DJ’lerin performanslarını sergilediği Beach’inin bu sene açılışını 28 Mayıs’ta David Saboy performansı ile yapmaya karar vermiş.

David Saboy DJ Set'inin başında :)
David Saboy DJ setinin başında 🙂

https://www.instagram.com/p/BGCsGXRItib/

Bu arada gecenin gündüze karıştığı Monarch Beach‘te David Saboy’u dinleyenler arasında NBA yıldızları Paul George ve Reggie Jackson’da vardı.

NBA devi Paul George ve arkadaşları David Şaboy 'u dinlerken.
NBA devi Paul George ve arkadaşları David Şaboy ‘u dinlerken.

Plajda spa olur mu? Olur.

Plajda masaj isteyen?
Plajda masaj isteyen?

Mykonos’un en güzel koylarından birinde yer alan Monarch Beach misafirlerine spa hizmeti de veriyor! Renkli gece hayatı ve çılgın beach partilerin ardından, misafirlerinin eğlencelerine kaldığı yerden devam edebilmeleri için spa hizmetinin olmazsa olmaz olduğunu iddia eden Thanos, “Mykonos’un hükümdarı olmak için elimden geleni yapıyorum!” dedi.

Soldan sağa: Mert Vidinli, ben ve Monarch Beach'in sahibi Thanos Kolakithas.
Soldan sağa: Mert Vidinli, ben ve Monarch Beach’in sahibi Thanos Kolakithas.