Kadıköy Çarşı’dan Moda Burnu’na doğru yürürken bir anda şekerinizin düştüğünü hissettiyseniz, yahut mükemmel bir yemeğin üstüne cila atmak için uygun bir tatlıcı arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte size en özgün, en leziz, en damakta kalan tatlarıyla Kadıköy – Moda’nın en tatlı mekanları!

1Dondurmacı Ali Usta

Ali Usta’da dondurma yemediyseniz Moda’ya gelmiş sayılmazsınız. Mevsimlik lezzetleri sorun, Santa Maria’yı deneyin ve dondurmanızın üstüne ısrarla çikolata sos isteyin.

Daha fazla bilgi için tıklayın. 

2Asuman

View this post on Instagram

Uzuun uzun bakılası…

A post shared by Asuman (@asumanchocolate) on

Asuman’da yalnızca Asuman yenir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Neriman var, Feride var, Müjgan var, Perihan var… yalnız biraz sıra beklemeyi göze alacaksınız. Ya da Moda Caddesi üzerindeki kardeş mekan Çikolata Dükkanı‘na gidip orada yiyeceksiniz Asuman’ınızı. Yalnız çok rica ediyoruz şeker komasına girmeyin 🙂

Daha fazla bilgi için tıklayın. 

3Kemal Usta Waffles

Yalnıza bir kaç yılda ufak bir pastaneden koca bir waffle’cı zincirine dönüşmesine şahit olduk Kemal Usta’nın. O zamanlar Moda’nın dışarıdaki iki masasıyla gece 2:00’ye kadar açık tek mekanıydı. Şimdiyse waffle’ınızın üzerine koymak isteyeceğiniz herşey ve daha fazlasına sahip.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

4Bubblewrap

Şişman baloncuklu waffle’ı meyve, çikolata ve dondurmalı şahane kupların etrafına sararak servis eden Bubblewrap, yurtdışındaki bubblewrap furyasının İstanbul’daki temsilcisi. Mutlaka deneyin.

Daha fazla bilgi için tıklayın. 

7Baylan

O Kup Griye yok mu, Baylan’ın zamana karşı verdiği ayakta kalma mücadelesinin tek ve en güçlü silahı. Mekana gelen 10 kişiden istisnasız 9’u Kup Griye sipariş ediyor. Eğer tatlı tercihinizi Baylan’dan yana kullanacaksanız, bilin ki verdiğiniz siparişle aynı zamanda İstanbul’un tarihi bir değerini yaşatıyorsunuz.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

8Cold Stone Creamery

https://www.instagram.com/p/BdC2KHkH5Pz/?taken-at=190519774792540

Amerika’nın meşhur dondurma zinciri Cold Stone’a girdiğinizde hissedeceğiniz şey şu olacak: burası Amerika’da meşhur olmuş, çünkü tipik Amerikan zincirleri gibi menüdeki herşey beş bin beş yüz kalori. Kibarca söylemek gerekirse içeri girdiğinizdeki kilonuzla, dışarı çıktığınızdaki kilonuz aynı olmayacak. Ama pişman da olmayacaksınız.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

11Dondurmacı Yaşar Usta

Yaşar Usta’nın doğal dondurmasını Kadıköy’de de bulabilirsiniz ve keyifle yiyebilirsiniz. Allah’tan dükkan küçük de dondurmanızı elinize alıp yürümek zorunda kalıyorsunuz. Yoksa o kaloriler nasıl yanacaktı maazallah?

Daha fazla bilgi için tıklayın.