3. dalga kahveci demek; bağımsız, gurme kahve üreten kahve dükkanı demek. Kadıköy merkez ve Moda bölgesinin müdavimi olunası, dünyanın her yerinden çekirdekleri tadılası, farklı içim teknikleri ve tarifleri denenesi en iyi kahve mekanlarını sizler için derledik.

1Walters Coffeee Roastery

Walter’s Coffee‘yi bilmeyen kaldı mı acaba? Breaking Bad’in spinoff’u yapılmadı, (Better Call Saul’u saymıyoruz) ve ruhu bu kahvecide yaşıyor. Açık alanı yok ama çalışmak için güzel ortam. Üstelik deney odasına girip, sarı laboratuvar kıyafetlerinizi çekip resim çektirebiliyor olmanız da cabası.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2 Fatcat

Moda Burnu’ndaki Fatcat’in mottosu: “Good coffee is not rocket science.” Yani iyi kahve yapmak roket yapmak kadar zor değil. Kahvesi güzel, ortamı güzel, @scosays‘le bize rastlama şansınız yüksek. Ama bizi boşverin, asıl ünlü simalarla karşılaşma ihtimalinizin de oldukça yüksek olduğunu eklemek lazım.

Detaylı bilgi için tıklayın.

3Mambocino

@scosays‘le ikimizin Moda’daki -özellikle çalışmak için- en favori yerlerimizden: tercihimiz cortado. Üstelik şahane ev yapımı buzlu çay da yapıyorlar 😉 Mambocino‘ya uğramadan Moda’dan dönmeyin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5Rafine Espresso Bar

View this post on Instagram

#espressotonic #giveitatry #newtaste #rafinemoda

A post shared by Rafine Espresso Bar (@rafineespressobar) on

Fazla söze gerek var mı? Rafine‘de espresso içeceksiniz. Yalnız tatlılara dikkat!

Detaylı bilgi için tıklayın.

6Çekirdek

Hani hatırlar mısınız? Tunca Bey ufak bir rahatsızlık geçirmişti de, bütün sevenleri kapının üstüne minik geçmiş olsun post-it’leri yapıştırmıştı? İşte orası burası. Minicik, sıcacık, kahvenizi to-go olarak alıp devam edeceğiniz bir yer Çekirdek.

Detaylı bilgi için tıklayın.

7Feriha

https://www.instagram.com/p/BRJbDPLDzhw/

Güllü, damla sakızlı Türk kahvesini deneyin, tatlıların tadına da bakmayı unutmayın olur mu?

Detaylı bilgi için tıklayın.

10Coffee Station

 

Chemex’le demlenmiş kahveleri pek bir meşhur, müdavimleri pek memnun. Pişman olmayacaksınız 😉

Detaylı bilgi için tıklayın.

11Coffee-Inn

https://www.instagram.com/p/6pbGMviOlA/

Kadife Sokak, nam-ı diğer Barlar Sokağı’nın tam ortasında kendi krallığını kurmuş bir yeni nesil kahveci. “People watching” için mükemmel.

Detaylı bilgi için tıklayın.

12Coffee Manifesto

View this post on Instagram

Affogato😍 Vanilyalı dondurma&espresso✌🏼️

A post shared by Coffee Manifesto (@askstupidquestions) on

Coffee Manifesto‘nun ottosu “ask stupid questions,” yani “aptal sorular sorun.” Diğer bir deyişle, kahve konusunda tecrübesizseniz soru sormaktan ve bilgi almaktan çekinmeyin. Kitap kokusunun kahve kokusuna karıştığı bu mekanda eğitimler de yapılıyor, haberiniz olsun 😉

Detaylı bilgi için tıklayın.

13Dört Kadıköy

Bahariye’nin ara sokaklarındaki gizli hazine. Özel çekirdekler mi ararsınız, vegan smoothie mi? Üstelik çok da ilginç etkinlikler düzenliyorlar. Burayı sakınlıkla atlamayın, olur mu?

Detaylı bilgi için tıklayın.

14Kamarad Coffee & Roastery

Kamarad Coffee, Yeldeğirmeni tarafında aradığınız yeni nesil kahveci. Kendi çekirdeklerini kendileri kavuruyorlar, ev gibi sıcak, ofis kadar rahat. Tavsiyemizdir 😉

Detaylı bilgi için tıklayın.